8 Kasım 2017 Çarşamba

Aldığı Parayı Hak Etmeyen Meslekler

Millet Meclisi - EleştirmenAdam

Bu eleştiri yazımız da aldığı parayı hak etmeyen insanlar. Bu insanlar, hak etmeden çok para kazanan insanlar. Bu insanlar çok para almalarına rağmen parayı da beğenmeyen ve fakirleri anlamadığı, dertlerini dinlemediği ve bilmediği halde bu insanlardan prim yapan insanlardır.
Bakalım hangi meslekler aldığı parayı hak etmiyor ?

1- MİLLETVEKİLLERİ

Millet Vekili

Millet vekillerinin arasında tabi ki parasını hak eden insanlar var. Fakat benim, sözüm
mecliste uyuyanlar ve milyarca para kazansalar da hala daha çok isteyen insanlaradır.
Artık mecliste Türkiye'nin sorunları değilde saçma sapan konular tartışılıyor. Artık uyanmalılar ve artık ülkenin fakirlerini sokakta yatan Vatandaşlarımızı görmeliler, bunlar orada oturup fakiri anlıyormuş gibi yapıp ama o kadar para kazanmalarına rağmen fakirlere yardım etmiyorlar. Yemiş yemiş doymamış insanlardır. Ülkeye hiç bir şey katamamış boş gezenin boş kalfasıdırlar. Benim görüşüm Mecliste Ülkemiz için hiç bir yararı olmayan hiç bir vakfa veya insana yardım da bulunmayan insanları kovmaktır.

2-Futbolcular

Kaleci 

Yine tabi ki aynı şekilde futbolcuların da arasında parasını hak eden insanlar var.
Benim hak etmediğini düşündüğüm futbolcular, aldıkları paraya rağmen sahada savaşmayan, kazanmak umurun da olmayan futbolculardır. Artık bir futbolcu takımın kalitesine değil de parasına bakıyor. Bence bunu çözmenin yolu; Performansı düşük, ahlaksız ve spor ahlakını bilmeyen para göz futbolcuları veya sporcuları men etmektir. Bu tür insanlara sözümü Atamızın bir sözü ile bitiyorum: "ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"

3- Youtuberlar 

Youtube - EleştirmenAdam

Youtuberlığa yeni nesil iş diyebiliriz. Youtuberların arasında da parasını hak eden insanlar var. Benim sözüm kameranın karşısına geçip, Çocuklara veya izleyici kitlesine hiç bir şey katmayan youtuberlardır. Kameranın önüne geçip saçma sapan laflar edip, maymunluklar yaparak para kazanan insanlardır bunlar. Birde aldıkları parayı söyliyemezler çünkü hak etmezler. Bazı youtuberlar "1000 liralık yemek yedim", "1000'liralık et" gibi saçma bir içerik üretiyorlar, ve bunu çocuklar izleyip Ana, Babalarından istiyorlar gayet normal bir şekilde de alamadıkları için çocuğun moreli bozuluyor.
Bence bunun çözümü; Dine, Irka hakaret eden ve saçma sapan insana hiç bir şey katmayan videoları kaldırmaları ve ceza verilmesidir.

Sizinde bu meslek aldığı parayı hak etmiyor dedikleriniz varsa yorumlar da belirtiniz lütfen.

Twitter:https://twitter.com/AdamElestirmen

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.