11 Kasım 2017 Cumartesi

Dinleri Kötüleyen İnsanlar

Dinler - EleştirmenAdam

Bazı insanlardır vardır ki, Allah bu insanların düşüncelerinden bizleri korusunun.

Bu insanlar din ile ilgili bir fikir, bir olay bir düşünce veya bir ayet duyduğunda hemen karalamaya çalışan insanlar. Mesela Cennete Huriler var dendiğinde “Ooo! hurimi Allah hani zinayı sevmiyordu, birde istediğimiz kadar huri” gibi dalga geçermiş gibi boş cümleler kurar, ama bu insan sokakta her gördüğü kıza bakar kötü düşüncelere bürünür. Allah bize bu dünya da kötü bir insan olmazsak ve ibadetlerimizi yerine getirirsek bir ödül veriyor ama sen boş kelimelerinle, İslam dinini eleştiriyorsun. Kendileri çok doğruymuş gibi birde İslam dinini kötülüyor ya da fark etmez herhangi bir dini kötülüyor; ama sorsanız bu eleştirdiği, kötülediği dinler hakkında bir fikri yok. Sadece laf olsun diye kötülüyor, çağımızın hastalığı olan birilerine kendini kanıtlama hastalığından dolayı böyle yapıyor. Bir insan bir insanı kötülük yaparken uyarınca, uyaran insan sanki dünyanın en kötü insanıymış gibi gösteriliyor. Nedeni ise insanların kendini gösterme; “Bak ben farklı düşünüyorum, isteyen çıplak gezebilir, isteyen sarhoş olup sokakta gezebilir.” Gibi boş cümleler kurup insanların onu sevmesini beklemesidir ki yeni nesil ve boş insanlar bu tür insanları sever. Bu insanda bu şekil davranmayı bırakmaz. “isteyen sokakta içki içebilir der.” Ama yolda sarhoş bir insanı gördüğünde korkudan yolunu değiştirir, sarhoş, onun sevgilisine, annesine bir şey derse çok kızar ve sövüp sayar ama bunu kendi istediği aklına gelmez. Klavyenin başına geçtiğinde bir anda özgür gibi görünen bir insan gibi olur ama farkında değil ki bu yazdıkları, söyledikleri kendi fikri değil başkalarının dayatması, ve farkında değil ki özgürce düşünemiyor. İnternet'te ne gördüyse ona inanıyor onu kendi sözüymüş, düşüncesiymiş gibi benimsiyor.

 Kendilerine biz Müslümanız diyen teröristler, insanları öldürdüklerinde, Müslümanlara iftira ve hakaret ediyorlar. Biz farkındayız ki bu teröristler, bırakın Müslümanlığı hiçbir dine mensup bile değillerdir. Eğer bir dine mensup olup o dini gerçekten bilselerdi; insanlara eziyet etmemeleri, zalim olmamaları, insanları sevmeyi bilirlerdi. Çünkü çoğu din kötülüğü benimsemez, eğer benimsiyorsa emin olun ki o din insanlardan çıkma bir dindir, yani yalan bir dindir.

Yazarın notu: “Her zaman kendi düşünceleriniz olsun ve savunduğunuz düşünceleri araştırın,öğrenin ve bilin.” Okuduğunuz için teşekkürler, kendinize iyi bakmayı unutmayın…
Yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayınız.

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.