26 Kasım 2017 Pazar

Günümüzdeki Dostluk

Gerçek Dostluk - EleştirmenAdam

Bugün ki eleştiri yazımda günümüzdeki dostlukları eleştireceğim ve gerçek dostluğa değinmeye çalışacağım.

Günümüzdeki çoğu dostluk çıkar içindir. Hatta bu çıkar için dostluğa, dostluk bile dememiz hata olur.

gelip geçici dostluklar çoğalmaktadır günümüz de en ufak bir hataya dostluklar bitiyor artık.
Dostluk dediğimiz kavram artık farklı görüş acısına girmiştir. Gençlerimiz birbirlerinin annesine, bacısına küfür ettikleri ya da küfür yedikleri kişilere dost demeye başladı. Samimiyet artık küfür etmek oldu. Bir insan bir insana küfür ediyorsa aralarındaki ilişki samimi olarak görülüyor.
Herkesle saygılı, terbiyeli konuşup dostumuzla küfürlü, saygısızca konuşmaya başladık. İki kelimeden biri küfür olmaya başladı muhabbetlerimizde. Doğru düzgün konular konuşamaz olduk.
Asıl sevdiğimiz insanlara saygılı davranmalıyız. Tanımadığımız insanlara iyi davranırken dostumuzun kalbini kırıyoruz.

Dostluklar da en temek kural güvendir ve bizlerde güven kalmadı. Elin yedi kat yabancısına güvenip dostumuza güvenmemeye başladık. İki günlük insan dostumuzla bizim aramıza kolayca girebiliyor artık. Kısacası dostluk dediğimiz kavram kötü bir bataklığa sürüklenmeye başladı. Hatta batmaya başladı.

Peki dostluk nedir? Diyorsanız anlatabildiğim kadarıyla anlatayım. Dostluk çok yüce bir kavramdır. Her insanla dost olunmaz dost dediğin insanların sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Atalarımızın da dediği gibi “dost kara günde belli olur”. Gerçek dost sizin kötü, iyi gününüz de her zaman yanınız da olan insandır. Elinde ki son yemeğini son dilimini size verendir. Siz aç olup, dostunuzun verdiği son dilimini reddetseniz bile dostunuz sizi anlayıp zorla size yedirendir. Yediğin, içtiğin ayrı gitmediği insandır dost.

Sırrını paylaştığın, birlikte hayal kurduğun; düşüncelerinizi birbirinize hiç korkmadan, şüphe duymadan anlattığın, derdini anlattığın, yanında ağlamaya utanmadığın insandır dost.
Her insanın dostu olmalıdır. Çünkü eğer dostunuz yoksa bu dünya da yaşamak size çok zor gelir. Siz düşünemediğiniz anda sizin için en yararlı düşünceyi dostunuz söyler size. Sizin yola çizemediğiniz zamanlarda dostunuz çizer size yolu.

Herkese dost demeyin, herkesle dost olmayın. Hayvan sever, sizin annenize, bacınıza küfür etmeyen, samimiyet düşüncesi küfür olmayan, birlikte ağladığın, birlikte düştüğün, birlikte ayağa kalktığın, dertlerinizi birlikte paylaştığınız insanlarla dost olun.


Yazarın Notu:” Dost umut gibidir tam bitti derken ortaya çıkar ve sizi teselli eder.”
Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak. Önüne iyi dostlar çıkması dileğiyle…


Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.