13 Kasım 2017 Pazartesi

İzdivaç Programlarının Saçmalığı

İzdivaç Programları - EleştirmenAdam

Bu eleştiri makalemde izdivaç programlarının; ne kadar saçma, ne kadar gereksizce ve aşağılık bir konsept olduğuna değineceğim.

RTÜK’ün yaptığı en doğru şey olan, izdivaç programlarının kapanması, beni şahsen çok mutlu etti. İnsanlarımızı işi, gücü bıraktırıp ekrana kilitleyen bu program, insanlar farkında olmasa da, insanları dedikoduya, kavgaya ve taraf tutmaya zorluyordu. En kötüsü ise bu tiyatro oyununa insanlarımız inanıyordu ve bu gereksiz programda yalandan ağlayarak, acıtasyon yaparak ekran karşısında ki insanları da ağlatıyordu. İnsanlarımız öyle bir duruma gelmişti ki artık, dağlarda ŞEHİT olan askerimize ağlamak, dua etmek yerine burada ki tiyatro oyuncularına ağlayıp, dua etmeye başlamıştı. İnsanlarımıza resmen ŞEHİTLERİMİZİ unutturan ve vatandaşlarımızın üzerinden prim yapan bu programlara yazıklar olsun demek bile düşük kalır.

 İnsanların duygularıyla oynayan bu programın oyuncuları daha dün ağlayıp, sızlayarak eş ararken , programın kapanmasının ardından hepsini dizilerde görür olduk. Bu programda evlenen insanların da yalan olduğu, bir oyundan ibaret olduğu günümüzde tek tek açıklığa kavuşuyor.

Ağlayan bir kadının, 2 dakika sonra kalkıp dans etmesi kadar saçma aptalca bir şey yoktur. Bu bir çift kişilik sorunudur. İslam dini üzerinden prim yapan bu programda ki insanlar acizlikten başka bir şey değildirler. İslam’dan bahsedip sonra kalkıp, dans etmeye başlamasına da demek lazım ? (dansa karşı değilim, sadece Dinden bahsedip daha sonra yarı çıplak bir şekilde dans etmesine karşıyım.)

Resmen televizyon karşısında ki insanlarla dalga geçen, o insanları aptal yerine koyan bu program RTÜK tarafından kaldırılması şaşılacak bir olay olarak görüyorum.  İnşallah RTÜK, Kemal Sunalın “eşek oğlu eşek” sözünü sansürleyeceğine, insanların boş zamanını harcayan, duygularıyla oynayan bu tür programları, dizileri kaldırmaya devam eder.

Yazarın Notu: “Boş zamanlarınızı bu tür boş şeylerle harcamayın, okuyun,araştırın ve fikir edinin”
Makalemi beğendiyseniz yorum yapıp, paylaşın lütfen…

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.



Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.