25 Kasım 2017 Cumartesi

Kadınlar Günü - 25 Kasım

Anne
Bugün 25 Kasım – Kadınlar günü. Bugün, kadınları; değersiz bir obje gibi gören, her sinirlendiğinde hırsını kadından alabileceğini sanan, kadının sanki hiç duygusu olmadığını düşünen, kadını sadece cinsel bir obje gören, kendi Annesini ve bacısını düşünmeden başkalarının Annesine ve bacısına laf atan, dışarıda gezen kızlara, kadınlara hakaret edici veya herhangi haddi aşacak bir laf söyleyen ve buna benzer diğer düşünceler de olan insanları eleştireceğim.

Ülkemizde bu tür olaylar olduğun da şaşırıyorum. Evet yüzlerce de olsa bu tür olaylar halan daha şaşırıyorum. Çünkü ülkemizde ki insanları daha çok yaşları küçük olanlara dikkat edersek hep bir romantizm havasında şiirler yazmakta, kendince özlü sözler bulmaktalar. Ama iş gerçekten icraata geldiğin de yani karşısında ki kadını etkilediğinde, daha dün onun için şiirler yazan, özlü sözler yazan adam gidiyor. Yerine kadına hakaret eden bir adam geliyor. Bu durum gerçekten kişilik bozukluğudur hatta ve hatta bu insanların bir bozulacak bir kişiliği bile yoktur.

Kadına şiddetin başlarında gelen nedense eğitimsizliktir. Daha önce yazdığım bir makalede de değindiğim gibi öğretmenler sadece müfredat ’da olan bilgileri öğretmenin yanında hayati değerleri de anlatmalı öğretmelidir.

Benim anlamadığım bir ikinci olay ise bir insan bir kadını neden döver? Tamam haddini aşarsa ona zarar vermeyecek bir şekilde döversin (Sakın yanlış anlamayın aynısı erkekler içinde geçerli). Ama görüyorum ki bazı erkekler (Adam Değil Erkek) hiçbir neden yokken havadan sudan dövüyor eşlerini. İnsan eşini, hayatını paylaştığı insanı, yoldaşını neden döver ki. Bence insan sevdiği insana mecburdur.

Diğer bir konu da çocuk yaşta ki kızlarımıza tecavüz edilmesi. Bunu yapan insanlar hala yaşıyor, bu yüzden bu hayatı yaşamanın tadı tuzu kalmadı. Nasıl bir zihniyet, küçük bir kıza tecavüz eder. Empati yoksunu genç bir nesil veya fark etmiyor genci, yaşlısı artık, empati yoksunu insanlar yapıyor bu işi. Bu insanlara sayfalarca küfür de etsen binlerce kırbaçta vursan azdır. Bu tür olayların cezası idam olmalıdır.

Kadınlar sadece bir varlık değildir. Kadın annedir, cennet annelerimizin ayaklarının altındadır. Annelerimiz kutsaldır.

Bu tür olayların azalması için; okullarda eğitim verilmesi, her babanın oğluna bu konuda bilgilendirmesi, kitap okuyan gençlerimizin doğru kitabı okuması, televizyonlar da saçma sapan programların yerine, bilgilendirici programların yayınlanması ve her türlü sosyal medyadan bu tür bilgiler verilmesidir. En önemlisi de empati kurmayı öğretilmesidir.

Yazarın Notu: “Kadınları dövmeniz sizi Adam yapmaz, sizi aciz, düşünemeyen bir yaratık yapar.”
-EleştirmenAdam okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak…

Bir güneşten daha güzel parlar bir kadının gülüşü
Bir yağmurdan daha ıslaktır bir kadının ağlaması
gök gürültüsünden daha gürültülüdür kadının susuşu
çok vefakârcadır, bir kadının sen hastayken uykusuzluğu

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.