22 Kasım 2017 Çarşamba

Klavye Delikanlıları Kimlerdir ?

Klavye Delikalıları

Bugün ki eleştiri yazımızda klavye delikanlılarını eleştireceğiz. Bakalım hangi tür insanlar klavye delikanlısı. Bu sorunda günümüz sorunlarından, hatta sorun değil benim gözümde bu bir hastalıktır. Acilen psikoloğa görünmeleri gerekiyor bu insanların.

Bu insanlara gerçekten acıyorum. Bunların kendini anlatamama sorunları olduğunu düşünüyorum. Çünkü kendini anlatabilen bir insan bu kadar küfür yazmaz, bu kadar sinirlenmez. Bu insanlar ayriyeten güzelim Türkçe'mizi de mahvetmektedir.

Eminim ki bu klavye delikanlılığını yapan insanların yaşlarının ortalaması: 9-17’dir. Bu yaşta ki çocukların büyük insanlara küfür ettiğini görüyorum. Yolda gördüğünde yüzüne bakmaktan korkacağı insanlara hakaret ve küfür ediyor, bu güya delikanlılar. Tabi bazı büyük insanlar bu insanlara karşılık veriyor ama çoğu alttan alıyor, çünkü biliyor ki karşısında ki çocuk, ne yaptığını bilmiyor.

Bu çocukların ellerine bilgisayar vermemek lazım. Hatta dini değerlere ve bir şahsiyete küfür ettiğinde direkt, babasına söylenmelidir. Eğer babası da bir şey demiyorsa dava açılmalıdır. Çünkü bir insanın dini ve şahsi değerleri sosyal medyada küfür edilecek kadar düşük görünmemelidir.

Koskoca devletimizin tarihiyle dalga geçilir, Atatürk’le dalga geçilir, Dini değerlerle dalga geçilir. Kimse de buna engel olmaz. Bir ülke de bunun gibi değerlere hakaret eden insanları tutuklanmalı. İnsanlar bu değerlerle dalga geçilmesine karşı çıkanlara şöyle diyor “Burası özgür bir ülke ve ben düşünce özgürlüğüne sahibim”. Madem düşünme özgürlüğüne sahipsin neden düşün mü yorsun? Diye sorarım sana.

Bence bir devletin insanı; dini değerlerine, şahsi değerlerine ve liderlerine hakaret edilmesine karşı çıkabiliyorsa özgürdür.

Küçük çocuklarınızın elinden telefonları, tabletleri, alın demeyeceğim. Ama kısıtlayın, çocuklarınıza söyleyin, anlatın bunların yanlış olduğunu. Daha konuşmayı bilmeyen çocuğun elinde akıllı telefon, bir de bu insanlar çocukları için “her yere girebiliyor, telefon kullanmayı biliyor.” Gibi sözler etmez mi? O zaman anlıyorum ki yine bir sorumsuz aile ve yine bir sorumsuz aileden çıkan, klavye delikanlısı.

İşin kötüsü bunu büyük insanlar da yapabiliyor. Ben denk geliyorum bazen koskocaman adamlar, birbirlerinin şahsiyetine küfürler yağdırıyor.

Benim düşüncem devletin yazılımcılarının bot yazmaları ve bu botlar internette dini ve direkt olarak şahsi değerlere küfür eden insanları internetten süreli olarak uzaklaştırmaları veya kendi şahsiyetine ve dini değerlerine küfür edilen bir insanın bu küfürleri bildirmesi için bir site yapılmalı devletin yazılımcıları tarafından. Sonra mağdur olan kişinin attığı konuşmalar incelense ve araştırılsa eğer doğru ise hakaret eden insana internetten uzaklaştırsalar daha sonra üç kere daha tekrar ettiğinde interneti kökten kapansa güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum.


Yazarın Notu: “İnsanlara yobaz diyen insan olmayın şu hayatta, yobaza insan olmayı öğreten bir insan olun.” 
-Eleştirmen Adam Kendinize iyi bakmayı unutmayın. Allah'a emanet olun…

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

2 yorum:

  1. Bu tür insanlardan sebep internetin bir çok alanını kullanmıyorum. Hatta google plus da bunlardan biri.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bu tür insanlar internetin pis fareleri gibiler. He yerde olabilirler.

      Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.