6 Kasım 2017 Pazartesi

Küçük Çocuklarınızın Okuduğu Kitaba Dikkat Edin.

Çocuklar için basılmış ‘Kahkaha Gülleri’ adlı kitap sosyal medyayı karıştırdı.
Bu kitabın içinde ki bir hikaye de bir çocuğun kafasını kesilip bir kazanda kaynatılması geçiyor. Kitap 2. ve 3. sınıflar için basılmış fakat içinde ki bu hikaye korkulacak türden.
Kahkaha Gülleri - EleştirmenAdam

Kitabın kapağına baktığımızda aslında gerçekten çocuk kitabı gibi görünse de içinde ki o hikaye çocuklar için tüyler ürpertici bir şekilde yazılmış.


Kahkaha Gülleri - EleştirmenAdam

Kitapta, bir babanın önce oğlunun kafasını kesip eve getirmesi; üvey annesinin çocuğun kafasıyla yemek yapması,  kız kardeşin abisinin kafasını görünce öğretmenine danışması ve öğretmeni kız çocuğuna ayine benzer bir şeyler söylemesi geçiyor.

Kitabın içeriği bu şimdi ise eleştirme kısmına geldik. Açıklamalar da Editörün hatası deseler de bence böyle bir hikaye gözden kaçamaz. Böyle hikayeler de çocukların psikoloji bozulmakta veya bilinç altlarına bazı kötü düşünceler yerleşmektedir. Bu yüzden sizde çocuklarınızın okuyacağı kitabı ilk önce siz okuyun, hem kitap okumuş olursunuz hem de çocuğunuzun okuduğu kitabı bilmiş olursunuz. Çocuklarınız başınızdan kovarsanız ve dikkat etmezseniz bu şekil tehlikeler başına gelebilir. Çocuğunuz fiziksel bir hasar almasa da ileride cinayet işleyecek psikoloji de olur. Bu kitap büyükler için yazılmış olmalıydı benim görüşüm bu.
Not: (Küçük) Çocuğunuzun, kardeşinizin, akrabanızın ve sevdiğiniz çocukların okuduğu kitabı, ona uygun mu değil mi diye kontrol edin.

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.Paylaş:

2 yorum:

  1. Biz aile fertleri olarak çok dikkatli olmalıyız. Zira zaman çok kötü. Çocuğum kitap okuyor diye sevinirsin bir bakmışsın daha kötü sonuçlar doğurmuş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısınız, dikkatli olmak gerekiyor. Yorumunuz için teşekkür ederim.

      Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.