28 Kasım 2017 Salı

Modayı Takip Eden İnsanlar

Modayı Takip Eden İnsanlar  - EleştirmenAdam

Bugün ki eleştiri yazım modayı takip eden insanlar. Bildiğimiz gibi bu insanlar ülkemizde de çok vardır. Hep modayı takip eden insanlar kendi fikirleri yoktur ve moda ne derse onu yaparlar.

Modayı takip insanlar birer taklitçi gibi sokaklarda geziyor. Artık dışarı çıktığımız da tek tip insanlar görmeye başladık. Herkes birbirinin ikiziymiş gibi dolaşıyor artık. Moda ne derse onu giymeye, onu yapmaya başlıyorlar.

Kendi düşünceleri yoktur bu insanların. Hep birileri çıkar ve ne giymelerini söyler onlarda giyer. Farkına varmasalar da birileri tarafından yönetilmektedir bu insanlar.
Çok fazla alışveriş yaparlar, gereğinden fazla harcarlar. Çalışan insanlar maaşının yarısını giysiye verir veya baba parası yiyen çocuklar ailesini giysi alması için zorlar. Bir hafta sonra tekrar moda değiştiğinde, moda da sözü geçen insanların ne giymeleri gerektiğini söylediğinde tekrar alışveriş yaparlar.

Örnek olarak kısa pantolonu ele alırsak, kısa pantolonu bundan 2-3 sene önce giyene yoksul gözüyle bakılıyordu hatta dalga geçiyorlardı. Şimdi ise kısa pantolon moda oldu ve çoğu insan kısa pantolon giymeye başladı.

Aynı şey yırtık pantolonlarda da geçerliydi. Giyene yoksul gözüyle bakılıyordu fakat artık çoğu insan yırtık pantolon giymeye başladı. İnsanların zevklerine karışmak gibi olmasın ama kısa pantolona ve yırtık pantolona nasıl para veriyorlar aklım almıyor.
Yoksul bir insan yırtık bir pantolon giydiğinde ona acınır gözüyle bakarız fakat, durumu iyi birisi yırtık pantolon giyse ona bakış açımız farklı olur. İkisi de yırtık, arada ne fark var ki bakış acımızı bu kadar değişiveriyor.

Bu yüzden modayı takip etmek yerine, kendi modanızı kendiniz oluşturun. Yırtık pantolona, kısa pantolona para vereceğinize, vereceğiniz parayı hak eden bir pantolon alın. (Pantolon burada sadece bir örnektir.)

Başkalarının düşüncelerini benimsemeyin. Onların, giy dediği eşyaları giymek zorunda değilsiniz veya yap dediklerini yapmak zorunda değilsiniz.

Sevdiğiniz bir şeyi giyerken acaba el alem ne der, diye düşünmeyin. Kendinizi nasıl daha rahat daha mutlu hissediyorsanız o şekil giyinin.

Modaya uymayın bırakın moda size uysun. Çoğunluk ne giyiyorsa bende onu giymeliyim diye düşünmeyin.

Yazarın Notu:” Başkaları sizi yönetmesin, sizin tek yöneticiniz yine siz olun”
okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak… -EleştirmenAdam.


Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.