29 Kasım 2017 Çarşamba

Neleri Sevmeliyiz (Motivasyon)

Motivasyon - EleştirmenAdam

Bugün motivasyon yazısı yayınlamaya karar verdim. Yazımda da insanların sevmesi gerektiği ve sevebilecekleri duygulara, olaylara değindim.

Hep hayatı sevmemiz, mutlu olmamız söylendi. Peki, tamam hayatı sevelim ama hayatın neyini, neresini, sevilecek yönlerini ve hayatın güzelliklerini anlatmadı hiç kimse. Sadece hayatı sevin dendi o kadar. Ben size; hayatın neyini, neresini, seveceğinizi, sevilecek yönlerini ve güzelliklerini kalemim yettiği kadarıyla anlatayım:

Bir şelalenin gürül gürül akarken ki manzarasını ve sesini sevin. Yaz geceleri ötüşerek insana huzur veren o melodileri çıkaran kuşları sevin. Sabah okunurken uyandığınız ezan sesini sevin.

Dostlarınızla ettiğiniz o muhabbeti; içtiğiniz o, içleri ısıtan, içilmesinin asıl sebebi sohbet ve muhabbet olan çayı sevin. Dostlarınızla beraber üzülüp, sevinmenizi sevin. Dostlarınızın size “Kardeşim iyi ki varsın” demesini sevin. Gecenin bir vakti, sessizliğin bile sustuğu günlerde suskun suskun, dostlarınızla oturduğunuz günleri sevin.

Özleminizin aşkınıza aşk kattığı o masum, serin geceleri sevin. Gece gündüz demeden düşündüğünüz, özlemine şiirler yazdığınız, sizi şair eden o, yârinizi sevin. Aşkın sizi sarhoş edişini, sizi sarhoş eden o aşkın sahibini, esintisi yumuşak ılık esen akşamlarda aklınıza gelip sizi tebessüm ettiren, o, güzel, ahlaklı, elleri pamuk gibi, gözleri cenneti andıran sevdalınızı sevin.

Yalnız kalmak istediğinizde, darılmadan sizi yalnız bırakan o insanları sevin. Onun sayesinde kitaplar okuduğunuz, sosyalleştiğiniz, araştırmalar bile yaptığınız, o boş zamanlarınızı sevin.

Bütün zorluklara rağmen, size darılmadan, usanmadan ve isyan etmeden sizi seven; Anne, babanızı, kardeşinizi, abinizi sevin. Sizin yaşamınızı özgür kılan, güzel şeyler emreden, size bu güzel hayatı bahşeden, yaratıcımız olan Allah'ı sevin.

Yatağınızdan çıkmadığınız, hafif dağınık kafayla bir şeyler karaladığınız, kafanızı kaldırmadan kitap okuduğunuz, o yalnızlığınızı sevin.

Size müfredattan hariç hayatı öğreten öğretmenlerinizi sevin. Sizi ılık vadiden sıcağa, sıcak vadiden soğuğa bütün iklimleri, bütün hayatları anlatan, sizi diyardan diyara götüren o güzel kitaplarınızı sevin.

Sabah uyandığınızda, çıkmak istemediğiniz o yatağınızı, uyandığınızda yağan yağmurun saçaklara düşüp, ses çıkaran damlalarını sevin.

Mandalinayı sizin için dilimleyen, nar tanelerini bin bir güzellikle hatasız dizen, bizler yiyelim diye bin bir meyve ve sebze yaratan, yaratıcımızı sevin.

Çayınızı yudumlarken yazdığınız; mısraları, satırları, dizeleri sevin.

Sadece başını okşayarak ona cennetler verdiğiniz hayvanlarınızı sevin.

Üşüyüp eve sabırsızlıkla gelip, elinizi üzerinde ısıttığınız, sabahları üzerinde ekmekler kızarttığınız, üstüne bir tepsi kestane veya fındık koyup kavurduğunuz, o içinizi ve dışınızı sıcacık yapan, çocukluğunuzda ve gençliğinizde harıl harıl yanan o sobanızı sevin.

Ruh haliniz bozuk olduğunda dinleyip rahatladığınız, kafa dağıttığınız o, müzikleri sevin.
Ailenizi, dostlarınızı, okumayı, yazmayı, dinlemeyi, öğrenmeyi, yaşamayı, sevmeyi…
En önemlisi ise, KENDİNİZİ SEVİN.

Yazarın Notu:” Başkalarını severken, kendinizi sevmeyi unutmayın “ 
-EleştirmenAdam
Mevlit Kandilin mübarek olsun kardeşim. Okuduğun için sağ ol, kendine iyi bak…

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.