19 Kasım 2017 Pazar

Okumayı Sevenlere 5 Kitap Tavsiyesi


Kitap Tavsiyesi
Bu gün büyün okumayı seven insanlara okumaları gereken güzel ve öğretici 5 kitap tavsiyesi vereceğim. Bu kitabı büyük ihtimalle çoğunuz okumuştur fakat ben yine de okumayan vardır diye bu güzel eserleri paylaştım. 5. Önerdiğim kitap roman olmasa da size yararı dokunacağını düşündüğüm için tavsiye ettim.


1-    Albert Camus – Yabancı

Bir Fransız'ın bir rastlantı sonucu bir Arap’ı öldürür. Daha sonra kendisini ölüme götüren süreci kayıtsız bir şekilde izler. Kitabın konusu budur. Her edebiyat seveninin okuması gereken kitaptır.

Kiralık Konak - EleştirmenAdam

2-    Yakup Kadri Karaosmanoğlu – Kiralık Konak

Türk toplumunun özellikle Tanzimat döneminden sonra somutlaşan batılaşma girişimi ve bununla birlikte yaşam biçimi, ahlaki değerler ve kültürel değerlerin değişimini çok iyi bir şekilde yansıtmıştır kitabına Karaosmanoğlu. Bütün edebiyat okurlarına tavsiye ettiğim bir kitaptır.

Hakkari'de Bir Mevsim - EleştirmenAdam

3-    Ferit Edgü – Hakkari’de Bir Mevsim

Nasıl ve neden olduğu bilinmeyen bir kazadan dolayı bir denizci kendini  “hak” kentinde bulur. Bu zamansız ve mekansız yere öğretmen olarak gelen yazar kendinden kaçmaktadır aynı zamanda da kendini aramaktadır. Sürükleyici, öğretici ve yararlı bu kitabı bütün okumayı sevenlere öneririm.

Sabırsız Yürek - EleştirmenAdam


4-    Sabırsız Yürek - Stefan Zweig

Yakışıklı bir teğmenin yaşadığı şehrin ileri soylularının düzenlediği bir baloya katılır. Burada dans ettiği kız felçli olduğundan büyük gaf yapan teğmen kızın ağlamasına neden olur. Yaptığı hatayı düzeltmek için felçli kızı sık sık ziyaret etmeye başlayan teğmen kendi isteği dışında kendinin de istemediği bir son hazırlar kendine. Bu kitap size acıma ve merhamet duygularınızı hatırlatacak bir kitap okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca kitap ülkemizde “ACIMAK” adıyla da yayınlanmıştır.

100% Düşünme Gücü - EleştirmenAdam

5-    100% Düşünce Gücü – Jack Ensıgn Addıngton

Bu kitap size aklınızın 100%’nü kullandığınız da neler başarabileceğinizi ve nasıl kullanacağınızı öğreten bir kitap hayata farklı bakmama yararlı olan bu kitabı sizlere de yararlı olması için tavsiye ediyorum.Yazarın Notu:”Kendinizi bıkkın, yalnız ve bitmiş hissediyorsanız çayınızı veya kahvenizi alın ve okuyun. Okumak insanı canlı tutar. Kitap insanlar gibi size ihanette etmez.” -EleştirmenAdam

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.