5 Kasım 2017 Pazar

Özenti Dinlik Nedir ?

Dinler - EleştirmenAdam

Bu yazımda da Özenti Dinlik olayına değineceğim. Peki nedir bu özenti dinlik ?
öncelikle benim sözüm asla bu dinleri bilen, araştıran ve bu dinlerle ilgili bilgisi olup bu dinlere inanan insanlara değildir.

Bildiğimiz gibi artık çocuklar, Gençler çoğu kişi "Ateistlik", "Çok tanrıcılık" gibi bir çok dine inandığını iddia ediyor. Fakat bu insanların çoğu bu dinlerle ilgili hiçbir bilgisi yok, herhalde şu nedenden dolayı kendini bu dinlere mensup zannediyor. 
Nedenler;
1- Ben Tanrıya inanmam.
2- Ben bir çok tanrıya inanırım.
gibi nedenler ve bu insanların çoğu bence Tanrının onun isteklerini yerine getirmediği için; özentilik, Düşüncesizlik ve Bilgisizlikten dolayı bu görüşlerde olduğunu düşünüyorum. Bu insanların başka bir dine de artık saygısı kalmamış, başka bir dine inan insanlara küfür, hakaret kısacası terbiyesizlik yapıyor. Ben bu insanların böyle geri zekalılıklarını Ailelerine, Arkadaşlarına veya Okullara bağlamıyorum. Ben insanları bu hale getirenin İnternet olduğuna inanıyorum. İnternet'de o kadar gereksiz, o kadar kafa karıştırıcı, saçma ve boş bilgiler var ki Çocuklarımızı bu hale getiriyor.
Eğer bu şekil olan biri bu makaleyi okuyorsa ona sözüm şudur;
Arkadaşım Tanrı senin isteğini yerine getirmedi diye ona inanmıyorsun, Peki ya sen onun isteğini yerine getiriyor musun ? ve dinsizlere de şunu sormak istiyorum. 
Soru: Önünüz de bir buton var ve siz bu butona bastığınız anda ya hiç bir şey ya da milyonlar kazanacaksınız yani yüzde elli, yüzde elli şansınız var, siz bu butona basar mısınız ?
Eğer basarsanız belki milyonlar kazanacaksınız, kazanamazsanız da hiç bir şey kayıp etmiş sayılmayacaksınız. Ama hiç o butona basmadan giderseniz belki de milyonlar kaybedeceksiniz .
Burada anlatmak istediğim din bizlere bir vaatte bulunuyor, diyor ki eğer ahlaklı bir şekil de yaşarsanız size cenneti vereceğim. Eğer Siz bu dine inanırsanız, gerçekse Cennete gidersiniz, eğer değil ise hiç bir şey kaybetmezsiniz. Ama inanmazsanız belki de Cenneti kaybedeceksiniz.
NOT: Bir din hakkında bir fikriniz, bilginiz ve sevginiz yoksa o dine inanmayın ve şunu da eklemeliyim ki Benim için en ahlaklı ve en güzel din İslamdır ve unutmayın ki İslam dini kusursuzdur, İnsanlar değil.

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.