21 Kasım 2017 Salı

Sevdiği İçin İntihar Eden İnsanlar

Sevdiği İçin İntihar Eden İnsanlar

Bugün ki eleştiri yazımız da sevdiği kız veya erkek fark etmez intihar eden insanları ele alacağız. Bu psikoloji de ülkemizde çok insan bulunmaktadır. Bu yüzden bende belki bu düşüncede bir insan varsa bu insanlara akıl vermek ve yapılan bu girişimin yanlış olduğunu söylemektir.

Asla ölüm sizin için, bir sorun çözme aracı olarak görünmesin. Ölmek hiçbir sorunu çözmez. Eğer zaten Allah inancınız varsa asla intihar etmeyin çünkü unutmayın ki “Allah'ın verdiği canı yine Allah alır.” Hayatınız sıkıntılar içinde de olsa asla intihar sizin için bir seçenek olmasın.

Ülkemizde son zamanlarda özellikle de canlı yayında intihar olayı çoğaldı. Peki, bu insanların eline ne geçti? Uğruna intihar ettiği insan hala yaşıyor mu? Tabii ki de yaşıyor hem de gülerek eğlenerek. İntihar eden insanlar ne kazanır? Hiçbir şey kazanmaz aksine hayatını, dostlarını ve onu canından daha çok seven ailesini kayıp eder. Ailesini arkada perişan bir halde bıraktı gitti.

Ülkemiz de olan bu olaylar da en çok gücüme gidende Şehitler vatan için can verirken bu insanlar değersiz bir insan için canına kıyıyor.

Sevdiğiniz bir insan size aldatırsa veya arkanızdan iş çevirirse intiharı asla düşünmeyin arkadaşlar. Eğer siz intihar edip ölürseniz emin olun o, insanın asla umurun da olmazsınız. Olsanız da en fazla bir gün ağlar veya üzülür arkanızdan. Hayatına kaldığı yerden devam eder. Yani siz intihar ederek sizi aldatan insana ceza vermiş sayılmıyorsunuz aksine kendinize ceza veriyorsunuz.

Başkasını sevin, arkada bırakacağınız ailenizi ve dostlarınızı sevin onları düşünün.  Eğer sevdiğiniz insan, sizi üzmüş, aldatmış ve kötü gününüzde yanınızda olmuyorsa o insanı unutun. Onun için hiçbir şeye değmez unutmayın bunu asla. Hele bu değersiz insan için kendinize zarar vermek asla olmamalı.
Önemli bir nokta ise böyle günlerinizde psikolojinizi daha çok mahvedecek şarkıları dinlemeyin. Daha çok sizi mutlu eden motive eden şarkıları dinleyin. Sizinle sadece çıkarları için yanınızda olmayan gerçek dostlarınızla daha çok zaman geçirin. Ailenizle daha çok zaman geçirin. Bir şeyler karalayın, sizi ne daha çok rahatlatıyorsa onu yapın. Özgür olun yaşayın.

Bu dünya gelip geçici bu yüzden kafanıza bu insanları takmayın. Siz serinkanlı olun her zaman. Bırakın onun cezasını hayat versin. Bir insanı gözünüzde uğruna intihar edecek kadar büyütmeyin unutmayın bu insanların nankör bir hayvandan hiçbir farkı yok.

Yazarın Notu:”Hayatınızın değerini bilin, tek sorunu olan insan siz değilsiniz. En kolay ölüm şekliniz yaşamak olsun.” –EleştirmenAdam

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.