16 Kasım 2017 Perşembe

Türklerin Yazdığı ama Türklere Zarar Veren Filmler

Türk Dizileri - EleştirmenAdam

Bu eleştiri yazımız da Türklerin yazdığı ama Türkleri, saçma huylu, değişik adetlere mensup ve Türkleri kötüleyen dizi ve filmler hakkında yazacağım.

Bunu Türk toplumu fark etmese de, ben fark ettim hatta açık ve net bir şekilde. Tabii ki doğru düzgün dizi veya filmler var fakat biz bugün diğerlerini yani kötü olan dizileri, filmleri inceleyeceğiz.

Bu filmlerin ve dizilerin yazılmasının nedeni, yapımcıların önüne gelen her Diziyi ve Filmi kabul etmesinden kaynaklanıyor. Gerçek yapımcılar filmden diziden gerçekten anlayan yapımcılar yetiştirmeliyiz. Öyle önüne gelen dizi veya film çekememeli, çekerse; işte böyle saçma sapan dizi filmler ortaya çıkıyor. Çoğu yapımcı okumuyor bile çekeceği dizi ve filmi oysaki okusa, incelese ve izleyiciye katacağı tecrübeyi, öğreteceği bilgileri anlasa, daha sonra da dizi veya film çekilecek, yayınlanacak kalitedeyse, yayınlasa bu sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Filmler de veya diziler de saçma sapan karelerle karşılaşıyoruz.  Bu kareler gerçekten insanlarımızın beyinlerini sömürüyor. Türk insanlarını ahlaksız gösteriyor bu diziler. Genç neslimiz bunları izledikçe bu görüntüleri normal görüyor. Artık o gencimiz için o görüntülerde gördüğü olaylar normal. Yani diyeceğim şu; gelecek neslimizi biz bu kadar ahlaksızlaştırıyoruz, gençlerimizin suçu yok suç o gencimizi bu hale getiren sistemde.

Kimin eli kimin cebinde olan bu dizilerimiz, toplumumuzu mahvediyor. Bilincimize işlenen bu olaylar bizim için normalleşiyor. Hatta bazı düşüncesi zayıf olan insanları o dizideki hayatlara sürüklüyor. Bizim amacımız; dünyada gerçekten de böyle ensest insanlar var olsa da biz dizilerde filmlerde doğru olan şeyleri göstermeliyiz ensest içerikli dizi veya film çeksek bile bu filmin veya dizinin ders vermesi gereklidir.

En kısa zamanda senaristlerin, yapımcıların, yönetmenlerin bunu fark edip, para ve izlenme uğruna film veya dizi çekmeyip toplum için bilgilendirici, ders verici dizi veya film çekmelerini umuyorum.
Türk insanını daha da kötüye götürecek filmler veya diziler kaldırılmasa da sizin, düşünüp, öğrenip, araştırıp bu tür film veya dizilerden uzak durmanızı öneririm. Ama eğer nasıl güzel film olmaz, öğrenmek istiyorsanız bu tür filmleri izleyebilirsiniz.

Yazarın Notu: “Kendinizi bu tür gereksiz şeylere adamayın, Araştırın, Öğrenin ve Düşünün…”
Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu konu hakkında bir konuya değinmek istiyorsanız yorum yapmayı unutmayınız. İyi günler dilerim.

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.