1 Aralık 2017 Cuma

5 FİLM TAVSİYESİ

5 Film Tavsiyesi

Bugün size Cuma akşamınızı değerlendirebileceğiniz 5 film önereceğim. Birbirinden güzel ve insanı aydınlatıcı bu filmlerle gününüzün yorgunluğu üzerinizden atabilirsiniz. Lütfen yaşı 16’dan küçükler bu saydığım filmleri izlemesin.
V For Vendetta - EleştirmenAdam

1- V FOR VENDETTA

V for vendetta’yı izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ederim. Bu filmin hikayesi çok etkileyicidir.
Faşist yönetilen İngiltere’de, bir toplama kampında insanların üzerinde deneyler yapılmaktadır. Bu deneyler yapıldığı sırada bir patlama meydana gelir. Bu patlamadan denek olarak sadece “V” numaralı yani 5 numaralı oda da ki adam sağ çıkar. Adını bu oda numarasından alan V, onu bu hale getiren insanlardan güzel ve zekice bir şekilde intikamını alır.
Mad Max - Eleştirmen Adam

2- MAD MAX

Mad Max, bir bilim kurgu filmidir. Bu filmi de ısrarla izlemenizi öneririm.
Film gelecekte geçiyor, gelecekte su kalmamıştır ve her yer çölleşmiştir. Tabi dünyanın kuralı olarak kabileler oluşmuştur. Mad Max bir kabileye mensup değildir. Bir kabile Mad’i yakalar onun kanından beslenirler daha sonra o kabilede ki bazı kadınlar kabileden kaçarlar. Bu sıralarda başından birçok olay geçen Max, bu kadınların kaçtığı tırı ele geçirir. Sonrasını anlatmayayım siz izleyin… 😊
Ben Kimim - Eleştirmen Adam

3- BEN KİMİM?

Bu filmi izlediğinizde, arada bir filmi durdurup olayı anlamaya çalışabilirsiniz. Evet bu garip değildir çünkü bu film insanı düşündüren filmlerden.
Sevdiği kız için okulun sistemine sızan bu genç hacker topluma hizmet cezası alır ve çöp toplarken bir adama rastlar. Bu adam onu kendi bilgisayar uzmanı arkadaşlarıyla tanıştırır ve olay bundan sonra başlar o kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Filmin sonunda tebessüm ettiğinizi görüyor gibiyim ya da filmi anlamayıp tekrar izlediğinizi. 😊
Leon - Eleştirmen Adam

4- LEON: THE PREFESSİONAL

Bu filmin sizi derinden etkileyeceğinden eminim. Bu filmin orijinal metininde gerçekten Leon ile Mathilda birbirlerine aşık olurlar. Fakat bu pedofili ile eleştirildiği için filmde asıl anlatılmak istenen küçük bir kızın ona iyi davranan birini çocukça bir sevgisidir. İzlemenizi tavsiye ediyorum.
konusuna gelirsek Mathilda’nın ailesini öldürmeye gelirler ve Matihil’da bu sırada markettedir. Geri geldiğinde kapısının önünde silahlı adamaları görünce Leon’a sığınır ve Leon da ona acır ve içeri alır. Daha sonra keskin nişancı olarak Mathilda’yı eğitir.

5- AMERİCAN HİSTORY X

Amerika da yaşayan bir Nazi yanlısı bir adamın hikayesi. İlk başlarda siyahi insanlardan nefret eden ve gördüğü yerlerde hakaret hatta arabasını çalmaya çalışan bir siyahinin ağzını kaldırıma dayamasını söyleyip kafasına tekme atarak öldüren bu adam ilerleyen hikayede aklı başına geliyor. Size ders verecek bu filmi izlemenizi de tavsiye ederim.

Tavsiyelerime göz attığın için teşekkürler, kendine iyi bak görüşmek üzere… -ELEŞTİRMEN ADAM Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.