3 Aralık 2017 Pazar

5 KİTAP TAVSİYESİ

Kitap Tavsiyesi - EleştirmenAdam

Bugün ki 5 kitap tavsiyesi makalemde Pazar gününüzü huzurlu geçirmeniz için kitap önereceğim. Pazar gününüzü yorularak geçirmek yerine, içeceğinizi hazırlayın sıcak ve rahat bir yere geçip bu kitaplardan birini okuyun. Hem bedeninizi dinlendirin hem de ruhunuzu.
İnsan Ne İle Yaşar - Eleştirmenadam

1- İnsan Ne İle Yaşar

Bu kitap hayatta bazı şeylere farklı bakmanıza yarayacak bir kitap. Mutlaka her insanın sindire sindire okumasını tavsiye ettiğim bu kitap, insanın yaşaması için yemek, su ve oksijen hariç aşk, merhamet, sevgide olması gerektiğini anlatıyor. Bu kitabı okuduğunuz da yeni bir hayata ayak basmış olacaksınız.
Harita Da Kaybolmak - EleştirmenAdam

2- Harita da Kaybolmak

Okurken beyin jimnastiği yapacağınız bu kitabı da öneririm sizlere. İki kardeş, tuhaf bir dükkanda izinsiz yedikleri şeker nedeniyle yaşlanmaya başlar ve tek kurtuluş yolları coğrafya bilgisiyle haritada ki bilmeceleri çözmek. Bu bilmeceleri çözerken peşlerinde de muhabir vardır. Muhabirden kaçarak bu bilmeceleri çözmek onlar için çok zor olacaktır.
Sineklerin Tanrısı - EleştirmenAdam

3- Sineklerin Tanrısı

Bu kitabı zaten daha önce incelemiştim. Bu kitap sizlere medeniyetin olmadığı yerde nelerin olabileceğini gösterir.
Olağanüstü Bir Gece - EleştirmenAdam

4- Olağanüstü Bir Gece

Bu kitap da çok hoşuma giden kitaplardan birisi diyebilirim. Burjuva olarak yetişmiş, istediğini elde eden, rahat, dertsiz ve tasasız bir adam her geçen gün duyarsızlaşır ve bir pazar günü at yarışı sırasında yaşadığı bir olay sayesinde “Suç” işler. İşlediği bu “suç” sayesinde “hissetmeye” başlar. Aynı günün akşamında, gece hayatının artığı bir kadın onu dipsiz bir bataklığa sokar. Hikâyenin sonun da ise zafer adamındır. Çünkü artık o adamın ruhu uyanmıştır.
Dokuzuncu Hariciye Koğuşu - EleştirmenAdam

5- Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Fakir bir çocuğun başından geçen bu olay, sizi etkilemesi aşikardır. Bu kitabı gerçekten hissederek okuyacağınıza eminim. Her kitap severe de tavsiye ederim. Bacağında sıkıntı olan bu çocuğun kendinden dört yaş büyük bir kıza âşık olması ve çocuğun başına bu aşk da gelince hastalığı günden güne artmasını konu alır bu kitap. Yazar çocuğun başından geçen olayları okuyucuya hissettirerek anlatmaktadır. Ayrıca bu roman psikolojik bir romandır.

Yazarın Notu: "Bu güzel Kitapları Okumak Herkesin Hakkı, Eğer Sende Bu Kitap Mutlaka Okunmalı Diyorsan Yorum Bırakmayı Unutma"
Kendine iyi bak, benim için değerlisin...

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.