21 Aralık 2017 Perşembe

Aceleci Bir Gün

Yağmurda Yürüyen Adam - EleştirmenAdam
Merhaba Ben EleştirmenAdam

Alarm saat tam 6:50’de çaldı. Adsız uyandı, alarmı kapattı. Geniş bir esnemeden sonra kalktı yatağından. Kış ayları olduğu için hava hala karanlıktı. Pencereyi açtı, havayı, sanki lezzetli bir yemek yercesine, gözlerini kapayıp başını hafif kaldırarak içine çekti. Camı kapattı, odasının kapasını açtı ve tuvaletin kapısına gitti. Evin içi karanlıktı, tutunarak tuvaletin ışını aradı, buldu ve açtı. Tuvalete girdi, tuvaletini yaptıktan sonra ellerini ve yüzünü yıkadı. Odasına geldi, bir haftadır değiştirmediği için hafif kararmış havlusunu alıp yüzünü kuruladı. Mutfağa geçti kendine bir şeyler hazırlayıp yedi. Sigara paketini çıkarttı fakat içmedi geri koydu. Üstünü giyindi, evinden çıktı. Dairelerin birinden bir bağırış sesi geliyordu. Büyük ihtimal komşusu olan, Mahmut yine karısını dövüyordu. Her akşam evinden çıkıp meyhaneye gidip sabaha kadar içerdi, sabaha karşı eve gelir ve karısını döverdi. Pislik bir adamdı Mahmut. Adsız umursamadı başını o yöne bile çevirmedi. Apartmandan çıkarken, köpeğini yürüyüşe çıkaran komşunu gördü, hiç umursamadan yanından geçip dışarıya çıktı. Adsızın, sürekli yaptığı bir işi yoktu ara sıra gazetede yazardı. Gazeteden aldığı az bir parayla da geçinirdi. Ev ona babasından kalmıştı. Sokağa çıktığında sokak lambaları hala açıktı. Hava hafif yağmurluydu, eve dönüp şemsiyesini almayı düşündü fakat vaz geçti ve yoluna devam etti. Saat 7:20 idi. Dalgınca karşıdan karşıya geçerken kafasını çevirdi ona doğru hızla gelen bir araba gördü, dalgındı öylece baka kaldı.

Altan’ın alarmı tam 6:50’de çaldı. Altan uyandı fakat gözlerini açmak için çok zorlandı. Dün çok içmişti bu yüzden, kalktığında başı çatlayacakmış gibi ağrıyordu. Yatağından kalktı, tuvalete gitti. Işıkları açmakla uğraşmayıp, yarısını dışarıya, yarısını da klozete işedi. Gözleri hafif açık bir şekilde odasına gitti, üstünü değiştirdi. Kahvaltıyı dışarıda yapacaktı. İşe gitmek içinde hiç acelesi yoktu. Fakat Altan acelesi varmış gibi hızlıca arabanın anahtarını alıp dışarıya fırladı. Yağmur hafif yağıyordu, gök yüzüne bakıp küfür etti. Arabasına bindi, kontağı çevirdi ama nafile… araba çalışmıyordu. Tekrar sövüp ön kaputu açıp baktı. Motorun borularını elledi. Sileceklerin suyuna baktı tekrar arabaya bindi. Yoldan geçen insanlardan yardım istedi ve arabayı itekleyip vurdurdular. Araba çalıştı, Altan, ona yardım eden insanlara teşekkür etmedi, kornaya falanda basmadı. Halan daha ayılamamıştı uykudan arabayı alık alık sürüyordu. Bir o şerite bir bu şerite, Sabah çok araba olmazdı bu sokakta o yüzden fazla sorun yoktu. Düz bir sokağa döndü gaza kökledi. Çok süratli gidiyordu, önünü zar zor görüyordu. Önünde bir siyahlık gördü frene asıldı fakat yağmur yağdığından dolayı yol ıslaktı, araba kaydırdı, yaltaklandı.  O siyah şeye çarptı ve araba yine durmayarak bir direğe tosladı.

Çıkan gürültüden dolayı insanlar, pencerelerden dışarıya baktı. İnsanların gözleri, uykudan dolayı nemliydi, esniyorlardı. İçerlerinden bir kadın yerde yatan ve direğe çarpan arabayı izlemek yerine ambulansı aradı. Ambulans gelirken sirenleri açıktı. Sitenin ışıkları dükkanların camına yansıyordu. Yolda ki küçük su birikintilerine yansıyordu. Ambulans geldi ve ilk önce yerde yatan adama baktı. Altan’ın gördüğü siyah şey bir adamdı. Adam ölmüştü, ambulans görevlileri arabada olan Altan’ın yanına gittiler onu sıkıştığı yerden çıkarttılar ama Altan’da ölmüştü.

İki ölü adamı morga kaldırdılar, ayaklarına kimlik bilgilerini yapıştırdılar.
Adı: Altan Gündoğdu.
Doğum Tarihi:07.30.1850
Ölüm Tarihi: 07.30.1890
Adı: Adsız Yoksul
Doğum Tarihi: 01.05.1850
Ölüm Tarihi:07.30.1890

Acelesiz bir gün Olarak kısa zaman sonra hikayenin devamını yayınlayacağım beğendiyseniz takipte kalın.

Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak.
Kendine değer ver, benim için değerlisin. -EleştirmenAdam

Önemli!
Diğer yazıları kaçırmamak için: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. Açılan pencerede isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında izle yazan butona tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.