17 Aralık 2017 Pazar

Cennet Annelerin Ayağının Altında mı?

Anne - EleştirmenAdam

Merhaba ben Eleştirmen Adam bugün, “cennet annelerin ayaklarının altındadır” sözünü eleştireceğim. Bakalım cennet her annenin ayaklarının altında mıdır?

Benim görüşümde cennet her annenin ayaklarının altıda değildir. Eğer öyleyse bu söz beni kahır eder. Nedeniyse basit aslında: Çocuklarını döven, ailesinden daha çok kendini düşünen (yani hep bencil olan), giydiği ayakkabının değeri bir pazarlık değerinde olan, çocuğuna hakaret ve küfürler eden, çocuğunu kürtaj yaptıran, çöpte doğuran, tuvalette doğuran veya doğurup, çocuğunu değersiz bir varlık gibi gören annelerin de ayağının altındaysa cennet ben bu işte yokum.

Bu yüzden bu sözü genelleme yaparak kullanmak yanlıştır. Bu söz bence hangi anneler için geçerlidir biliyor musunuz? Bence bu söz: emek veren, evini geçindirmek için gerekirse tarlalarda çalışan, ayaklarının altı nasır olan ve soyulan, eve geldiğinde “Bir işin ucundan da siz tutun!” diye sinirlense de yine çocuklarına yemek yapan, çocuklarını yediren ve içiren, çocuklarını düşünen, çocuklarına değer veren, çocuklarını önemseyen, çocuklarının bir yeri yaralandığında yara ufakta olsa sanki kendi etinden parçalar kopmuş gibi içi acıyan… say say bitmez, cennet hangi annelerin ayaklarını altındadır örneğini.

Günümüzde ise bu annelere fazla rastlanamaz bir şekildedir. Bir insanla evlendiğinizde çok büyük bir ihtimal onun değişik bir geçmişi vardır.

Günümüzdeki çocuklar ise annelerinin değerini hiç mi hiç bilmemektedirler. Anneleri onlar için onlarca, binlerce fedakarlık yapıyor kendi ömründen, fakat günümüzün çocukları hala annelerine düşman gibi davranıyor.

Bu kötü olayın değişmesi ve çocuklarımızın akıllanması dileğiyle hoşça kalın.

Yazarın Notu: “Cennet fedakar annelerin ayaklarının altındadır.”
Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
kendine değer ver, benim için değerlisin. -EleştirmenAdam

Önemli!
Diğer yazıları kaçırmamak için: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. Açılan pencerede isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında izle yazan butona tıklaya bilirsiniz.Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.