15 Aralık 2017 Cuma

İnsanlar Ne İçin Yaşarlar | Eleştirmen Adam

İnsanlar ne için yaşarlar

Merhaba ben Eleştirmen Adam, Bugün ki makalemde günümüzde insanlar ne için yaşıyor? eleştireceğim.

Şimdiki zamanda insanlar ne için yaşıyor? Aslında bu sorunun cevabı aşırı komik ve ben bu tür insanları aciz olarak görüyorum açıkçası. İsterseniz kızın, isterseniz küfür edin fakat bu benim ve beni Allah’tan ve kendimden başkası değiştiremez.

Kimdir bu aciz insanlar? Bu insanlar telefon için yaşayan insanlar. Ne zaman yeni bir telefon çıksa almak ister ve alır ya da bütçesi el vermez o telefonu alamaya, bu sefer ailesini sıkıştırır, bankadan borç alır bir şekilde istediği telefonu alır ve ne olur sizce? Tabi ki de kısa süre sonra telefonun yeni sürümü çıkar ve onu da almak isterler.

 Bu tür insanlar bir şeyin fakında değiller. Son model telefonlarıyla sosyal medyadaki insanlara; köle, yobaz, koyun derken aslında büyük bir ironi içindedirler. Çünkü onlarda koyundur ve aslında onlarda o telefonun kölesidir.

Bu fütursuz insanlar, telefonu kötü olan insanlarla dalga geçerler, onları ayıplarlar daha da ileri gidebilirler. Bu insanlara çok ama çok yazık.

Bu insanlar için telefon olmazsa olmaz bir cihaz, şarjları bittiğinde sanki, kalbindeki rahatsızlıktan sonra kalbine pil takmışlarda pil bitiyormuş gibi telaşa girerler. Bir ortama girdiklerinde telefonu elden düşürmezler. Şimdi diye bilirsiniz, ortamda sevmediğim insan varsa telefonla uğraşırım diye bende size istemediğiniz insanlarla aynı ortama girmeyin derim.

Sözde kardeş dedikleriyle buluştuklarında bir yerlerde otururken de bu insanlar durmadan telefonla uğraşır. Kendileri komik bir şey anlatıp eğlenmek yerine telefonundan komik videoları arkadaşına gösterir. Tamam göstermesin demiyorum ama her şeyin bir yeri ve zamanı vardır.

Son paragrafımda belirtmek istedim. Birileri çıkıp “Telefon Gerekiyor” diye bilir evet telefon insanlara gerekiyor ama kullanmayı bilenlere gerekiyor. Telefon bir oyuncak değil ya da istediğiniz zaman insanların değerlerine küfür edebileceğiniz bir şey değil. Bu makaleyi okuyanların arasında böyle bir insan varsa ondan şimdiden “özür dilerim” seni incitmek istemem fakat gerçekler acıdır. Eğer anlattığım gibi bir insan bu makaleyi okuyorsa, küfür etmeden önce mantıklı bir şekilde düşünsün ve doğru yolu bulsun.

Ne için yaşıyoruz bir seri şeklinde gelecektir. İlk yazım telefon için yaşayanlardı. Eğer insanların ne için daha doğrusu neler için yaşadığını merak ediyorsan takip et. #insanlarneicinyasar #1

Yazarın Notu: “Zamanınızı boş uğraşlarla harcamayın, bu dünyaya bir sefer geldik. Yararlı bir şeyler yapın.”
Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak…
Kendine değer ver, benim için değerlisin. -EleştirmenAdam

Diğer yazıları kaçırmamak için: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. Açılan pencerede isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında izle yazan butona tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.