14 Aralık 2017 Perşembe

Kelebek Etkisi | Film İnceleme

Kelebek Etkisi - EleştirmenAdam

Merhaba ben Eleştirmen Adam bugün Kelebek Etkisi filmini inceleyeceğim. Okumaya başlamadan önce içeceğinizi, çerezinizi yanınıza alın, arkanıza yaslanın ve keyifle okuyun. İyi okumalar.

(Dikkat Aşağıdaki inceleme üstünkörüdür fakat yine de eğer filmi izlemediyseniz ve izlemek istiyorsanız lütfen filmi izledikten sonra okuyun.)

Çoğumuz düşünmüşüzdür: “Acaba Geçmişimi Değiştirseydim Şu an Nasıl Yaşardım?” çoğumuzda yine bu soruya daha olumlu, daha pozitif cevaplar veririz. Geçmişte bazı insanları keşke tanımasaydım ya da şuna böyle davransaydım şu an daha iyi bir hayat yaşardım demişsinizdir, itiraf edeyim bende dedim. Fakat bu filmi izledikten sonra yaşadığım kötü olayların, kötü ayrılıkların hayatımın bir parçası olduğunu ve bu sorunların hepsinin sayesinde şu an ki durumdayım. Yani eğer ben hayatımdaki bazı kararları farklı alsaydım bu filmi izlememiş olurdum, bu bloğu açmamış olurdum.

Film bana aslında çok iyi bir ders verdi. Genç bir adam çocukluğunda, gençliğinde çok kötü olaylar yaşar. Babası deliler hastanesindedir. Çocuk da aynı babası gibidir, unutkanlık başlar bu yüzden yaşadıklarını bir günlüğe yazmaya başlar. Büyüdüğünde günlüğünde okuduğu bölüme yani yazdığı o olaya döndüğünü fark eder ve günlükteki kötü olayları okuyup o zamana döner. Yaşadığı o kötü anılarını düzeltir. Fakat her şey istediği gibi gitmemektedir. O, geçmişteki kötü anılarını değiştirdikçe, şimdiki hayatı daha da kötüleşir. Geçmişe dönüp değiştirdiği her anı onun lehine olmaya başlar. Filmin sonunda deli hastanesine yatırırlar, hastanede defterini alırlar bu yüzden geçmişe dönemez. Annesinden, kendisinin doğumu sırasında çektikleri videoyu istiyor. Kendini doktorun odasına kapatıp videoyu başlatıyor ve tekrar geçmişe annesinin karnındaki halinde gidiyor ve kendini öldürüyor. Son sahneyi izlediğinizde zaten olayları anlayıp, yüzünüzde bir tebessüm oluşacağına eminim.

Bu filmden çıkarttığım ders eğer geçmişimi değiştirirsem ben, şimdiki ben değilim.

Yazarın Notu:” Geçmişinizdeki kötü olaylardan nefret etmeyin, onlarla dost olun, sohbet edin ve ettiğiniz sohbetten dersler çıkarın.”

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bakmayı sakın unutma.
Kendine değer ver, benim için değerlisin… -EleştirmenAdam

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.