4 Aralık 2017 Pazartesi

Pazartesi Gününü Nasıl Sevebiliriz

Pazartesi Günü - EleştirmenAdam

Bugün haftanın ilk günü pazartesi günü. Umarım gününüz güzel geçmiştir. Çoğu insan bugünü yani pazartesiyi sevmez. Çünkü haftanın ilk günü iki günlük aradan sonra işe ve okula erkenden kalkıp gitmek insanı sinirlendiriyor doğal olarak.

Fakat yaşamak için okumak ve çalışmak şarttır. Bu yüzden sevdiğimiz işte çalışmalıyız veya sevdiğimiz okullarda okumalıyız.

Şimdi diyeceksiniz ki: sevdiğim okulda okumam için sınavlardan yüksek almam gerekiyor veya sevdiğim işte çalışamıyorum.

Bir gerçekte vardır ki, eğer gitmek istediğiniz okul hayatınızda en çok istediğiniz şey ise çalışıp o okulu kazanırsınız. Ama eğer sadece gitmek istemekle yetinirseniz kusura bakmayın ama maalesef gidemezsiniz.

Şu da bir gerçektir ki, insanoğlu yeter ki isteyip, istediği şey için çalışsın. Onu eninde sonunda elde eder.

Sevdiğiniz işi yapmak istiyorsanız, her gün kendinizi o istediğiniz meslekte geliştirin ve işinizi gerçekten güzel ve hakkıyla yapın. İşinizi yaparken sadece bir iş olarak değil aslında bir “Sanat” yapıyormuş gibi hissedin.

Siz o alanda kendinizi geliştirdikçe diğerlerinin arasından rahatlıkla sıyrılıp, gün yüzüne çıkarsınız bunda asla kuşkunuz olmasın.

Bir alanda kendinizi geliştiriyorken asla pes etmeyin, çünkü bu işler 1-2 günde olacak işler değil. Zaten sevdiğiniz bir işte başarılı olmak istiyorsanız o işte asla pes etmezsiniz.

Bu şekilde her gün çalıştıkça artık pazartesi günlerini de seveceksiniz, çünkü her pazartesi sizi sevdiğiniz işe bir hafta daha yakınlaştırıyor.

Bu arada şunu da belirtmede yarar var. Bu yolda ilerlerken asla birisinin olumsuz yorumlarını kafana takma. O olumsuz yorumu bir ders olarak al ve çözmeye çalış. Çözemezsen de pes etme. Altın kuralımız:”Asla Ama Asla Pes Etme”.

Hayatınızı sevdiğiniz bir işi yaparak geçirirseniz, hiç çalışmamış gibi hissedersiniz. Bu yüzden sevdiğiniz işi yapmak için bütün zorluklara göğüs gerin ve onu elde etmek için savaşın. Sevdiği işi yapmak için hayat ile savaşan cesur ve korkusuz insan eminim ki eninde sonunda o savaşı kazanır.

Yazarın Notu: “Sevdiğiniz işi yapmanız, Pazartesi günlerini bile size sevdirir.”
Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak…
benim için değerlisin…
😊 -EleştirmenAdam


Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.