16 Aralık 2017 Cumartesi

Rezil Bir Gün Bölüm:3 (Son)

Rezil Bir Gün Bölüm:3

Eğer Rezil Bir Gün Bölüm:2'yi okumadıysanız. buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Araba gecenin karanlık ve serinliğinde, yılan gibi kıvrımlı yolda seyir alıyordu. Kuş bakışı baktığınızda arabanın farlarının sanki karanlığı yarıp içerisinden geçiyormuş gibi gelebilirdi. Yollar kıvrımlı olduğundan, oturduğum yerdeki camı açtım. Ve gecenin sakinliğini seyrettim bir süre. Yüksek tepelerde arabanın gölgesi belli oluyordu. Herkes sustuğundan sonunda huzura kavuşmuştuk. Karanlık ve sakin yolda bir süre gittikten sonra, geniş bir otopark alanına park ettik. İndiğimde bir sigara yaktım. Arkadaşlarımdan biraz uzaklaşıp kafamı toparlamaya çalıştım. Arabada önde oturan arkadaşım arkada oturan arkadaşımın annesine küfür ettiğinden dolayı arkadaki ona sinirlenerek tartışmaya başladılar. Şoförlük yapan arkadaş ana, bacı küfür eden arkadaşa “Ne olursa olsun anneye küfür edilmez” gibi sözler söyledi ve söylediğinde de yüzde yüz haklıydı. Fakat küfür eden arkadaş halen daha kendini haklı çıkartmaya çalışıyordu, her zamanki gibi.

Bu iki kavgalı arkadaşım bir anda sakinleşip bir anda kavga ediyorlardı. Bende küfür edilen arkadaşımın yanına gidip “konuşma, sakinleş biraz” dedim. Olayı düzeltmeye çalışıyordum, küfür eden arkadaşıma kızgın olmama rağmen onun için kötü bir şey dememiştim. Fakat o “İnsanları Doldurma Bana Karşı” dedi. Bu sözü söylediğinde beynime kan fışkırdı resmen. Bir insan bu kadar nasıl aptal olabilirdi ki?

Aralarında fazla durmadan sevgilisinden ayrılan arkadaşımı da çağırıp onlardan uzaklaştık. Yanımıza iki arkadaşımız daha geldi ve orada biraz kafa dinledik. Biz buraya huzur bulmak için gelmiştik fakat bazı aptallar bu huzuru bize çok görüyorlardı.

Arabaya bindik tekrar şehre indik. Kavga eden arkadaşlarım konuşarak barıştılar, bir insan annesine, bacısına onlarca küfür eden bir insanla nasıl barışabilirdi? Cevabını biliyordum: eğer geniş mideliyseniz veya çok ama çok merhametliyseniz bu gerçekleşebilirdi. Tabi bunlardan daha çok nedeni var fakat bunlarda bende kalsın.

Küfür eden arkadaşım benle de barışmak istedi, özür diledi bende onu affettiğimi söyledim. Benim affetmemin nedeniyse, bana ettiği küfrün ağzından kaçtığını söylediydi ve sarhoş olduğu için onu affettim.

Eve gitme niyetim yoktu, çarşıya çıkmaya karar verdik sevgilisinden ayrılan arkadaşımla hem dertleşirdik hem de biraz açılırız diye düşündük. Yolda yürürken kafam hafif mayhoştu bu da bana zevk veriyordu. Çarşıya çıktık, bir tur atıp arkadaşımın evine gittik. Gittiğimiz gibi ben koltuğa uzanıp üstümü battaniye ile örttüm. Gözüm kapatıp biraz dinlendim, burada kalacaktık fakat yatarken kendi yatağımı düşündüğüm için burada yatasım gelmedi hem çok da rahat değildi burası. 

Hazırlandım tekrar ve yola koyuldum. Gecenin karanlığında, mahallede tek insan bendim. Ayak seslerim gecenin huzurunu yarıp geçiyordu. Kafamda ki dertler sanki her rüzgar estiğinde uçuyordu.
Eve geldim, çok yorgundum, üstümü değiştirdim. Biraz şarkı dinledim. İnsanların neden kendilerini büyüttüklerini, herkes neden kral benim havasını takınıyordu. Neden insanlar hep kendini düşünüyordu, arkadaş ortamlarına yabancı biri geldiğinde neden birbirlerini kötülüyordu ve neden birbirlerine kötü davranıyorlardı.

Bunları düşündüm ve kendi kedime sesli bir soru sordum: “Kendinden başkasını düşünmeyen, arkadaşlarını üzen, dengesizler mi daha sarhoş yoksa arkadaşının açığını kapatan, ona tavsiyeler veren, onunla dertleşen ve ona güzel davranan insanlar mı?”

Bu rezil günü bitirdim ve uyudum.

Okuduğun için teşekkür ederim, kedine iyi bakmayı unutma!
Kendine değer ver, benim için değerlisin. -EleştirmenAdam

Önemli!
Diğer yazıları kaçırmamak için: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. Açılan pencerede isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında izle yazan butona tıklaya bilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.