2 Aralık 2017 Cumartesi

Yeni Nesil İlişkiler

Aşk - Eleştirmen Adam

Bugün ki eleştiri yazımda yeni nesil ilişkileri ele alacağım. Bildiğimiz ve gördüğümüz gibi günümüzde aşk denilen şey basit bir kelimeden başka bir şey olmamaya başladı. Bu yüzden bu konuyu eleştirmeye karar verdim. İçeceğinizi yenileyin arkanıza yaslanın ve okuyun. Keyifli okumalar.

Artık günümüzde “aşk” kelimesi basit bir anlam kazanmıştır. Artık insanlar birinden hoşlanmayı “aşk” sanıyor ama bence “Hoşlanmak” ile “Aşk” arasında farklar var.

Hoşlanmak: Bir insanın güzelliğini beğenirsiniz. Sizin için olmazsa olmaz değildir hoşlandığınız kişi sadece onu gördüğünüzde aklınıza gelir.

Aşk: Bir insanın huylarını, düşüncelerini kısaca her şeyini sevmektir. O, olmazsa olmaz gibi gelir size, sanki o yanınızda yok iken yaşamıyorsunuz gibi gelir. Günün her vakti; yemek yerken, su içerken, yürüyüş yaparken, gülerken, ağlarken her zaman aklınıza gelir. Aklınıza geldiğinde ise, onu gördüğünüzde ki gibi kalp bölgenizde güzel veya sıkıştırıcı bir baskı hissedersiniz.

Ben eski aşkların gerçekliğine inanıyorum. Tabi günümüzde de var gerçek “aşk” fakat ben geçmiştekinin samimiyetine daha çok güveniyorum.

Eski ilişkileri gözden geçirirsek, içinde gerçek aşkı ve samimiyeti bulabiliriz. Eski sevgililer birbirlerinin yüzünü görmeseler de onları kalplerinin en derinliklerinde hissediyorlardı. Dakika başı ellerinde telefonla konuşmasalar da. Sevgililerine yazdıkları bir mektupla bütün özlemi alıyorlardı.
Yeni nesildeki sevgililer, dakika başı mesajlaştığı sevgilileriyle, buluşma yaptıklarında yalandan bir samimiyetle özlemlerini dile getirirler. Fakat ben burada ki özleminde samimiyetine inanmıyorum çünkü zaten her gün veya haftanın çoğu günü görüyorsun sevdiğini.

Sevgiliyi haftalık görme günleri çoğaldıkça, insanın içinde ki özlem duygusu azaları ve özlem duygusu azaldıkça, insanın içindeki sevgide azalır.

Şimdiki nesildeki ilişkilerde ki insanların kafalarını yiyen bir olay da eğer beni uzun süre görmez ise beni unutur. Beni sevmeyi bırakır bu yüzden sık buluşurlar. Fakat eski sevgililer öyle miydi? Haftalar, aylar, seneler geçse aradan sevdiğinin yüzünü uzun süre bile görmese, içinde ki aşk alevi daha çoğalır. Daha çok sever daha çok özler sevdiğini onu unutamaz. Özlem, sevdiğini hatırlaman için seni daha fazla ziyaret eder.

Son bir konuya daha değinip yazımı bitireceğim.
Sevgililer, sevgili oldukları zaman birbirlerine yaşlarına, başlarına bakmadan “Kocacığım”, “Karıcım” gibi kelimelerle hitap ediyor birbirlerine. Benim takıldığım nokta bu kelimelerle birbirlerine hitap etmeleri değil. Takıldığım nokta: “karıcım”, “Kocacığım” dedikleri insanla uzun süre ilişki yaşadıktan sonra ayrıldıklarında, birbirlerini hemen unutmaları. Daha iki gün önce birbirlerine “her şeyimsin” dedikleri insanları kolayca unutmaları ve kısa sürede başkalarıyla sevgili olmaları.

Eski aşklar böyle miydi? Eski aşkların içinde gerçek aşk vardı, samimiyet vardı. Eski aşıklar ayrıldıklarında birbirlerine olan sevgileri azalmazdı hatta ayrılmazlardı da.
Bu yazımı burada kesmek istiyorum belki ilerde daha derin konulara inerim bu konu hakkında.

Cemal Süreya'nın şiiri ile sonlandırıyorum yazımı:

Ben senin,Sevgilin,Eşin,Baban,Ağabeyin,Arkadaşınım.Biri bitse biri kalır,Seni hiç bırakmayacağım.

Yazarın Notu: “Bu dünyada unutmamanız gereken bir gerçek vardır, o da:” Aşktır””
Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak…
Yorum bırakmayı unutma, benim için değerlisin…
Yazım hatalarım varsa kusura bakmayın…
-ELEŞTİRMENADAM

Diğer yazıları kaçırmamak için isterseniz yukarı sağdaki abone ol butonuna tıklayıp mail adresinizi yazabilirsiniz. isterseniz de: sağ üstteki, üst üstte üç çizgi olan(Menü) olan yere tıklayın. açılan yerde isterseniz takip edin isterseniz izleyici kısmında yazan izleye tıklaya bilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.