9 Ocak 2018 Salı

9 Yaşında Evlilik

9 yaşında evlilik

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugün Eleştiri yazısı yazmaya karar verdim. Bugün eleştireceğim konu 9 Yaşındaki evlilik olacak.
Bu konu gerçekten hem sinir bozucu hem de çok saçma bir konu. Eğer kızını hala küçük yaşta zorla evlendiren bir aile bireyi varsa ben onun ta… böyle bir terbiyesizlik olur mu? Böyle bir ahlaksızlık, zorbalık, aptallık, şerefsizlik, namussuzluk… Siz neyin kafasındasınız.

Yeni bir haberde şimdi çıktı 9 yaşında kızlar evlenebilirmiş. 9 yaşında bir kız nereden bilsin evliliği, aileyi, çocuk yapmayı. Bu haberi de gördükten sonra anladım ki iyice aptallaşmaya başladık. Sapkınlığa doğru yol alıyoruz. Bana kalırsa 9 yaşında bir kız kendi dahi evlenmek istese evlenmemeli, yaşı en az 17-18 olmalı hatta bu yaşlarda biraz erken ama yine de kabul edilebilir.
Kızlar 9 yaşında evlenebilir diyen adamlar acaba kendi kızlarını kaç yaşında evlendiriyor. Zaten bu sözü söyleyen insan nasıl bir insandır ki… söyleyecek bir söz bile bulamıyorum. Keşke küfür serbest olsa şu şerefsizlere hak ettiği lafları etseydim.

Birde bu adamalar dini de katmıyor mu; sapık, ahlaksız, terbiyesiz sözlerine o zaman ben kendimi kaybediyorum işte. Ulan bari böyle bir aptalsın bari dini arkana alma şerefsiz. Bu gibi dengesizler yüzünden dine bakış açısı da değişiyor.

Neyse gerçek konumuza tekrar dönelim.
9 yaşında ki kız evlenmemeli, okumalı, yazmalı. Evlenmek nereden çıkıyor hemen. İlk önce okumalı, cahillikten kurtulmalı sonra yazmalı, yazmayı gerçek anlamda öğrenmeli. Başkalarının dediklerini değil kendi dediklerini yazmalı. Kendini de hazır hissediyorsa evlenmeli.

9 yaşında bir kızı eğer zorla evlendiren biri varsa Allah ona akıl fikir versin. Bu sözleri söyleyen, bu sözlere hak veren bütün insanlara Allah akıl fikir ihsan eylesin.

Artık öyle saçmalamaya başladık ki, boş boş konuşmaya başladık. Siz bırakın 9 yaşında kızı evlendirmeyi, gidinde tecavüzcülere, sapıklara, tacizcilere çözüm arayın.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
eğer iyi bir insansan dünya için önemlisin, kendine önem ver. EleştirmenAdam.


Not: Eğer yazılarımı beğeniyorsanız, yukarıda sağda olan takip et veya izle butonuna tıklayabilirsiniz ve yazılarımı kaçırmadan okuyabilirsiniz.
Paylaş:

16 yorum:

 1. Zaten en büyük insanlık suçları din anına işleniyor. İnsanların akıllarına gereksiz her şeyi inanç adında sokup, her şeye inandırmak mümkün. Zaten kendi kuralları var. Adam ufacık kıza cinsel tacizde bulunup bir de şeriat mahkemesi istiyor... İnsanların zihin yapısı artık öyle bir tahribata uğradı ki yenilenmesi için çok çaba göstermek gerekli... Ben de buna benzer bir konu için video hazırlıyorum... "Beni tahrik etti" konusuna değineceğim...

  YanıtlaSil
 2. Bu haberi görünce çileden çıktım zaten

  YanıtlaSil
 3. Bana kalırsa yetişkin insanlar da pek evlilikten anlamıyor. Bu kadar boşanma olduğuna göre. Evlenmeden önce insanlar pek çok konuda eğitim almalı belkide. En başta da ahlak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız. Evlenmek için sadece yetişkin olmak gerekmiyor, eğitim almak ve bilgide gerekiyor.

   Sil
 4. Masumiyeti de öldürdüler, başka ne kaldı acaba? Akılları fikirleri kız çocukları ve de kadınlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canları sıkıldıkça yeni kural çıkartıyorlar.

   Sil
 5. "Artık öyle saçmalamaya başladık ki, boş boş konuşmaya başladık. Siz bırakın 9 yaşında kızı evlendirmeyi, gidinde tecavüzcülere, sapıklara, tacizcilere çözüm arayın."
  Aynı fikirdeyim Sinan. Durup durup bir şey yumurtluyorlar. Akıl yoksunu, din istismarcıları. Allah akıl fikir versin tamam da, aslında Allah kurtarsın bu beyinsizlerden bizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Ece abla, Allah ülkemizden bu insanları temizlesin.

   Sil
 6. Bence ortaya insanları sinirlendirecek bir konu atıp,hükümette KHK'ları ya da insanların başka tepki vereceği şeyleri de aradan çıkarıyor :) Tabi ki kim onay verir ki bir avuç akıl tutulması yaşayan insanlardan başka bu duruma?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım neler neler ortaya atılacak daha :)

   Sil
 7. Böyle bir durumun kabulü bile söz konusu değil. Kendi çocuk zaten. Nasıl evlenip çocuk doğuracak? Ama şuna da katılıyorum yaşı büyümüş beyni büyümemiş insanların yaptıkları evlilikleri de sorgulamak gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki de öyle artık zaten evlilik oyuncak olmuş. Evlenip, boşanıyor herkes.

   Sil
 8. Bu tür haberler ve bunlara ilişkin özellikle bakan olan kimselerin uygunluk vermesi doğrultusundaki güya dini savunmaları midemi bulandırıyor artık, facebook'a bakmaya bile korkar oldum. Ne günlere geldik ya! bu kadar sapık nereden türedi, nasıl temizlenecek bu bulaşan pislik. Hayvan hayvana bile yapmıyor bunların yaptığı ve düşündüklerini... neyse.
  Değindiğiniz iyi olmuş, ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.