26 Ocak 2018 Cuma

Ben Herkes Değilim

Ben Herkes Değilim

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Yine bir Eleştiri yazısıyla karşınızdayım. Bugün Eleştireceğim konu; çoğumuzun günlük hayatında kullandığı, düşündüğü bir konu yani: “Ben Herkes Değilim.” Konusu.

Çoğu insan kendini başkalarından ayırır, kendini farklı görür, düşünceleri, dinlediği müzikler ve bu müziklerden hissettikleri, bildikleri. Hatta bazen bir şey düşündükten sonra, kendi kendimize acaba dünyada bunu düşünen bir insan var mıdır? Diye sorarız kendimize.

Biri bizi övmeye dursun, hemen başlarız bu düşünceleri beynimize getirmeye, çok farklıyız gibi düşünürüz. Eğer bu şekilde düşünüyorsak, demek ki kimseden farkımız yok. Bizde herkes gibiyiz. Çünkü çoğu insan bu şekilde görür ve düşünür kendini sıradan bir insan gibi görenler az sayıda hem de yok denebilecek kadar az.

Benim gibi bir insan yoktur demek çok zordur aslında, çünkü dünyada bir sürü insan var illaki bizim gibi düşünen, bizim gibi davranan insanlar vardır. Kendimizi bu şekilde “Ben herkes değilim” deyip kandırmak yerine. Bu farkındalıkta olup; çalışmamız gerekiyor, okumamız gerekiyor, düşünmemiz gerekiyor, fikirler edinmemiz gerekiyor, araştırmamız gerekiyor, uzman olduğumuzu sandığımız konulara daha çok çalışmamız gerekiyor ve başarmamız gerekiyor.

Eğer başarırsak, o zaman herkes gibi olmayacağız, eğer uzman olduğumuzu sandığımız konuda gerçekten uzman olursak herkes gibi olmamış olacağız.

Ama oturup düşünmekten başka bir şey yapmazsak ve herkesten farklı olduğumuzu düşünürsek o zaman herkes gibi olmuş oluruz.

Düşündüklerimizi insanlara aktarmalıyız, onlarında fikirlerini almalıyız, fikirleri elemeliyiz ve en doğru fikri düzenleyip hayatımıza katmalıyız.

Yazarın Notu: “Ben herkesten farklıyım dersen, Farkın yoktur herkesten.”
Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
kendine iyi bak (Bu mesaj sadece iyi insanlar içindir) EleştirmenAdam.


Paylaş:

4 yorum:

 1. Evet kginc ve dogru bir düşünce aslında farkını bir şekilde ortaya koymalı bir insan.
  Şahsen herkesin özel olduğunu düşünürüm ama ortada elle tutulur bir sonuç yoksa iddia çürümeye mahkum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer herkes o kişiye farklısın diyorsa farklıdır, sadece kendisi ben farklıyım demekle farklı olunmuyor. haklısınız sizde.

   Sil
 2. İnsana başkaları farklı birisin diyorsa o gerçekten de farklı biridir.

  YanıtlaSil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.