21 Ocak 2018 Pazar

Bu Sevgi Değil Saygısızlıktır

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugünkü Eleştiri yazımda, toplumumuzdaki bazı sadelikleri, güzellikleri ve saygı gösterilmesi gereken yerleri mahveden insanları Eleştireceğim.

İnsanlarımızın artık hiçbir şeye saygısı kalmadığı bu zamanlarda, birazcık bilinçlenmemiz için, bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.
Doğrusu gerekirse, eleştireceğim insanlar bu yazıyı çok büyük ihtimal okuyamayacak, çünkü bir şeyler okuyabilselerdi, eminim ki bu durumda olmazlardı.

Öyle bir zamana geldik ki, (bazı)insanlar Şov için yaşıyorlar. Başkası için yaşıyorlar, Şov için; kitap yazıyorlar, edebiyatla uğraşıyorlar, müzik türleri takip ediyorlar, kitap okumuş gibi yapıyorlar, bir şey bilmiş gibi yapıyorlar. Bunun örneğini fotoğraflarla vermek istiyorum.
Oğuz Atay'ın mezarı
Gördüğünüz gibi Oğuz Atay'ın mezarı. Oğuz Atay'ı tanımadan “albayım be”, “albayım…” gibi edebiyat yapmaya çalışan ahmaklar ya da tanıdığını sanıp yapanlar. Bu mezarı onlar bu hale getirdi. Gerçekten anlasalardı, ellerine Tutunamayanları alıp (onu da büyük ihtimal kendi almamıştır ya da sadece fotoğraf çekmek için almıştır.) “Albayım be!” gibi paylaşım yapacağına insan gibi düşünürdü. Oğuz Atay'ı çok sevenlere ve buna rağmen bununla prim kasmayan insanlara terbiyesizliktir bu. Oğuz Atay'ı saygı ve sevgi ile anıyorum. Allah mekanını cennet eylesin.
Tuncel Kurtiz’in mezarı
Bu fotoğrafa da çok diyeceğim var. Bu sade mezarlı bu hale getiren aptaldır, açık ve net bir şekilde hem de. Tuncel Kurtiz’in mezarından ne istediniz de bu hale getirdiniz. Bunu sevgi gösterisi gibi algılayanlar, bence tekrar düşünsünler. Bu sevgi gösteri değil, bu saygısızlıktır.
 tarihi eser
Bu fotoğrafta da tarihi esere ne kadar önem verdiğimizi görebilirsiniz. Bu bir günde yapılmış olamaz. Bu yapılmaya başladığında neden önlem alınmamış anlamakta güçlük çekiyorum. Bunu bu hale getirende bu hale getirirlerken göz yumanlar da Allah'ın verdiği akıldan nasibini alamamış insanlardır.
Süheyl Bey Camii
Tarihi bir camimizi restorasyon amacıyla neye döndürmüşler, akıl alacak iş değil gerçekten. Resimdeki Süheyl Bey Camii.

Bu konuda her türlü eleştiriye açığım. Burada yazanlar benim düşüncelerimdir, sizin düşüncelerinizle uyuşmayabilir.


Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
Kendine iyi bak. (Buradaki mesaj sadece iyi insanlar içindir.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

2 yorum:

  1. Bu yazdıklarını kabul etmeyenler, insanlıktan nasibini almamışlar olur sadece. İsmi ve kitaplarıyla birbirlerine hava atan, onu okuyan fakat hiçbir şey edinmediği anlaşılan insan tipleri bunlar. Ne mezara, ne de ölüye saygı kaldı. İyice sapıttı Türk insanı. Zira değerlerini koruyamadı, eğitime sekte vuruldu, sanki el alemin topraklarında yaşıyoruz. Yazık, çok yazık.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Dediklerinize katılıyorum, yorumunuz için teşekkür ederim.

      Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.