24 Ocak 2018 Çarşamba

Çevremizin Mutsuzluğu, Bizim Mutsuzluğumuz

Çevremizin Mutsuzluğu, Bizim Mutsuzluğumuz

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugün bir konuya değinmek istiyorum o konu da: Çevremizdeki İnsanların Mutsuzluğu Bizi Mutsuz Eder, Konusu. Geçenlerde düşündüm bunu, gerçekten çevremizdeki insanların mutsuzluğu bizi de mutsuz ediyor.

İşe gittik diyelim, ofis arkadaşlarımızın hepsi mutsuz bir şekilde ortalıkta dolanıyor. Siz o gün mutlu uyansanız da o insanları görünce otomatik olarak sizde mutsuz olmak için bahaneler bulacaksınız ya da ofisteki arkadaşlarınızın mutsuzluk nedenini sorup, onlara üzüleceksiniz.

Bu olay birçok yerde de aynı şekilde işler. Okulda da mesela, bütün arkadaşlarınızın morali bozuksa siz de o gün mutsuz bir şekilde yaşarsınız. En yakın arkadaşlarınızın hepsi mutsuz ise sizde mutsuz olursunuz.

Örnek olarak da bazen ben mutluyken, arkadaşlarımla buluştuğumda, eğer onların morali bozuksa otomatik olarak benimki de bozuluyor. Fakat şakalarla, esprilerle moraller tekrar yerine geliyor…

Yani bizim mutluluğumuz için çevremizdeki insanlarında mutlu olması gerekir. Fakat yanlış anlaşılmasın, çevremizdeki sevdiğimiz insanların mutlu olması gerekiyor. Sevmediğimiz bir insan umurumuzda değildir zaten. 

Eğer mutlu olmak istiyorsak, diğer etkenlerin haricinde çevremizdeki sevdiğimiz insanlarında mutlu olması gerekiyor. Bu yüzden çevremizdeki, sevdiğimiz insanları mutlu edelim ki bizde bu sayede mutlu olabilelim.

Mutlu olmak için tabi ki sadece bu yeterli değil, insan birçok şey yaparken mutlu olabilir. Yazarken, okurken, başkasını mutlu ederken, güldürürken, şarkı söylerken hatta yalnızlıktan bile mutlu olabilir.
Bu yazı benim düşüncemdir.


Okuduğun İçin Teşekkür Ederim, iyi ki varsın.
Kendine iyi bak. (Bu mesajım sadece iyi insanlar içindir.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

6 yorum:

 1. Mutluluk bulaşıcı aslına bakılırsa, uygun ortamı da sıcaklık ve paylaşım. Çevre mutlu değilse anlık bir durum oluyor mutluluk. Size katılıyorum. :)

  YanıtlaSil
 2. Mutsuz bir insana tebessümde bulunduğumuzda ortamın ne kadar değiştiğini farkederiz. Fakat bu çoğu zaman ihmal edilir. Mutsuzluk böylece virüs gibi yayılıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız, mutsuzluk bir virüs bir hastalık gibidir.

   Sil
 3. Seni bloğumda mimledim bir ara göz atmalısın :)

  YanıtlaSil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.