4 Ocak 2018 Perşembe

Django Film İncelemesi

Django Filmi İnceleme
Django Film Afişi
EleştirmenAdam

Merhaba arkadaşlar ben, EleştirmenAdam. Bugün nasılsınız iyisinizdir inşallah. Bugün sizlere Django Filmi yani Zincirsiz Filmini inceleyip tanıtacağım. Bunu en içten ve en samimi şekilde söyleye bilirim ki izlediğim en iyi filmlerden biri oldu. Bu değerli güzel yapıtı siz değerli dostlarıma göstermezsem çok ayıp olacağını düşündüm, o yüzden bende Word dosyamı açtım ve yazmaya başladım.

Film, Amerika da iç savaş çıkmadan önceki iki yılı ele alıyor. Django adındaki Siyahi adam geçmişte, onların tabiriyle “Beyaz İnsanlardan” çokça eziyete maruz kalmış biridir. İki köle taciri siyahi adamları satmaya giderken bir adam önlerini keser adı Dr. King Schultz’dır. Django’ya bir teklifte bulunur ve eğer Dr. King’in dediklerini yaparsa onu özgür bırakacağını söyler. Django kabul eder. Dediklerini yapar. Dr King, Dijango’ya alıştığından ve ona yardım etmek istediğinden dolayı. Eğer kışın birlikte çalışırlarsa, Django’nun karısını kurtarmasına yardım edeceğini söyler.  Django bu fırsatı kaçırmaz ve birlikte bir kışı kele avcılığı yaparak geçirirler. Django çok iyi bir nişancıdır ve çok hızlı silah çeker. Dr. King, Django’nun karısının nerede köle olduğunu öğrenir ve Django’yu köle taciri rolüne girmesini ister. Django’nun karısının sahibini kandırırlar. Anlaşmak için kandırdıkları adam, Dr. King’i ve Django’yu kendi evine davet eder. İşte film tam olarak benim için burada başlar. Adam kandırıldığını anlar ve köle kadını 12bin lira karşılığında satar. Bu adam daha sonra çok kaşınır ve Dr. King’e onunla el sıkışmasını aksi taktirde bu anlaşma kabul olmayacağını söyler. Dr. King bu duruma sinirlenir, aklına bu adamın yaptığı diğer kötü şeyler gelir ve dönüp adamı vurur. Adamın koruması da Dr. King’i vurur. Django da normal olarak kimi vurması gerekiyor tabii ki de Dr. King’i vuran adamı. Evet öyle yapıyor ve onu vuruyor. Ortalık karışıyor ve Django yakalanıyor. Beynini çalıştırıp kaçmayı başaran Django intikam ateşiyle tutuşur. Herkesten intikamını alır ve Karısını da alıp, Dr.King’i öldüren adamın evini patlatır. Artık bu iki siyahi insan ölünceye kadar birbirlerinindir ve özgürlerdir.

Özeti yazarken çoğu ayrıntıyı atladım. Atlamamın ilk nedeni film hakkında fazla derinlere inmemek çünkü eğer izlemeyen varsa izlemeli. İkinci nedeniyse eğer ayrıntılarıyla anlatırsam çoğunuz okumaktan sıkılıp çıkacaktınız.
Film aksiyon, dram konulu aşk da var elbet. Çok güzel bir film izlerken sıkılmayacağınıza eminim. Sinema sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden.

Zincirsiz Filminde Amerika'nın eski yıllarda zencileri nasıl köleleştirdiğini, onlara yaptıkları eziyetleri de görmeniz mümkün.
Benim çıkarttığım sonuç, her ihtimali değerlendirmemiz, pes etmememiz, asla ümidimizi kaybetmemeliyiz, sevdiğimiz insanı ne uğruna olursa olsun kurtarmalıyız.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Benim için değerlisin, kendine değer vermeyi sakın unutma! EleştirmenAdam.

Not: Eğer yazılarımı beğeniyorsanız, yukarıda sağda olan takip et veya izle butonuna tıklayabilirsiniz ve yazılarımı kaçırmadan okuyabilirsiniz.


Paylaş:

4 yorum:

 1. Oldukça bilgilendiri olmuş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Bu filmi ben daha yeni izledim ama gerçekten çok güzel...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan hiç sıkılmadan izliyor. Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim :)

   Sil

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.