1 Ocak 2018 Pazartesi

Yılbaşının Bitik Tipleri

Yeni Yılın Bitikleri Tipleri

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugün yılın ilk günü fakat içimde yeni yılın ilk gününe dair hiçbir his yok. Dün hiçbir kutlama yapmadım, tabii bu sizde yapmayın deme hakkını bana vermez. Hiç kimseye rahatsızlık verilmediği, insanlara sözlü veya fiziksel tacizde bulunmadığı ve kötülük yapılmadığı, yargılanmadığı sürece isteyen istediğini yapsın.

Bugün Eleştiri yazısı yazmaya karar verdim. Bugünkü konumuz: Yılbaşının Bitik Tipleri
Benim bugün eleştireceğim konu iki tür insanı rahatsız edebilir.
1- Bütün sene boyunca içen, s*çan fakat yılbaşında hoca kesilen insanlar.
2- Yeni yıla normal bir insan gibi değil de vahşileşmiş bir hayvan gibi, kusarak girenler.
Bu tür insanlar varsa hemen kapatmak yerine okusun, belki aklı başına gelebilir.

Bütün sene içen, s*çan fakat yılbaşında hoca kesilen insanlara şunu sormak istiyorum “Sen nasıl bir akla hizmet ediyorsun?” daha 1 – 2 hafta önce içen adam yılbaşında facebook gibi sosyal mecralarda “Yılbaşını gavurlar kutlar”, “Tuzağa düşmeyelim yılbaşını kutlamayalım” gibi buna benzer bir sürü içerik, yazı paylaşır. Bu nasıl bir ironidir arkadaş… Bu sözlerim yıl boyunca her türlü pisliği yapan insanlaradır, kendi üstünüze almayın sakın.

Yeni yıla normal bir insan gibi değil de vahşileşmiş bir hayvan gibi, kusarak girenler. Bu insanlara da gerçekten acıyorum. Diye bilirsiniz ki onlara acımak sana mı düştü? “Hayır gerçekten bana düşmez” ama elde değil acıyorum işte… 😊 neyse konumuza dönelim tekrar. Yıl başında insan gibi eğlenen insanlara hiçbir demem yok ama bazı insanlarımız, kadınlarımızın sarhoşluğundan istifade ederek onları tacize maruz bırakabiliyor. Her sene televizyondan bu gibi pislikleri izliyoruz fakat değişen bir şey oluyor mu? Hayır. Sanki marifetmiş gibi ineğin yalaktan su içtiği gibi içki içip kusa kusa bir hal olup evine gidenler, tabii inşallah kendi evlerinin yollarını bulabilirler.

Bu yüzden siz, siz olun başkası olmayın. Bırakın çoğunluk ne yapıyorsa onu yapmayı. Çoğunluğun yaptığın iyi yanlarını alın, kötü yanlarına göz yumun. Kendiniz olun, hedefleriniz olsun, hedeflerinizi gerçekleştirin, başarın bu dünyaya bir daha gelmeyeceğiz. Bu yüzden vaktinizi sizin yararınıza olacak şeylerle harcayın.

(Bu yazım yılbaşını kutlayanlara ya da kutlamayanlara değildir sadece belirtiğim iki tür insan içindir.)

Kendine iyi bak dostum, iyi ki varsın.
Ben hep yanındayım, benim için değerlisin, kendine değer ver. EleştirmenAdam.


Not: Eğer yazılarımı beğeniyorsanız, yukarıda sağda olan takip et veya izle butonuna tıklayabilirsiniz ve yazılarımı kaçırmadan okuyabilirsiniz.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.