13 Şubat 2018 Salı

Çorlu'da Öğretmene Yapılan Saygısızlık

Çorlu'da Öğretmene Yapılan Saygısızlık


Merhaba, ben EleştirmenAdam. Dünyanın sonunun geldiğini ve git gide arsızlaşıp bir canavardan farkımız kalmadığının kanıtıdır yukarıdaki video. Kim olursa olsun, öğretmen, öğrenci, veli veya sıradan bir insan hatta bir hayvan bile bunu hareketleri hak etmez.

Benim bu dünyada inandığım konulardan biride şudur: İnsanın eğitiminde aile, çevre, okul gibi etkenler bulunur fakat insana en iyi eğitimi yine kendisi verir. Eğer insan kendini ‘İNSAN’ gibi eğitmediyse kusura bakmayın ama o canlı bir canavardır. Daha öncede değinmiştim bu konuya, babamın veya öğretmenlerimden dinlediğim kadarıyla eskiden öğretmenler daha sert ve hemen hemen sizin her şeyinize karışırmış. Onların anlattığına bakıp eski öğretmenlerle, yeni öğretmenlerin düşüncelerine ve hareketlerine bakıyorum ve şu kanaate varıyorum. İnsan okula başladığın da yabani bir hayvan gibidir, eğer sert bir şekilde eğitmezseniz üstünüze atlar ve sizi yemeğe başlar. Bu acı ama gerçek bir olaydır. Eskiye baktığımızda; yazarlarımızın akıllı olduklarını, insanlarımızın hoş görülü olduğunu ve cana yakın olduklarına görürüz. Fakat yeniye dönelim birde, yumuşak eğitilmiş öğrencilere bakalım; küfür, terbiyesizlik, yabancıları dolandırma gibi bir sürü pislik görürsünüz. Ben şahsen öğretmenine, insanlara veya herhangi bir hayvana bu şekilde incitecek hareketlerde bulunan bir ‘İnsanı’ Türk olarak nitelendirmiyorum. Çünkü bize öğretilen Türklük bu değil, bize öğretilen Türklük şu: Türk hoş görülüdür, misafirperverdir, eğitime önem verir ve büyüğüne karşı saygılıdır (Fakat bu haklı olduğumuzda değişir) vb. güzel ahlaklıdır Türk insanı. Bana Türklük böyle öğretilmişken ben bu insanlara Türk diyemem.
Video da gördüğümüz gibi cahil, canavar insanları akıl hastanesine yatırılmalıdır. Çünkü normla psikolojideki bir insan bu şekil hareketler sergilemez.
Ayrıca daha önce çağımızın hastalıklarından bahsetmiştim, işte yeri gelmişken tekrar görelim. Bu video çağımızın hastalığıdır. İnsanlara kendini kanıtlama çabası… acıyorum gerçekten böyle insanlara ve düşünüyorum ki bu insanların çeşitli tedavilerle iyileştirilmesi gerekir, aksi taktirde bu insanın toplum içine salınması tehlikelidir.
Allah'a şükürler olsun ki bugünde başkası adına utandık ve sıkıldık.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

6 yorum:

 1. Çocukları imansız, ahlaksız yetiştiriyorlar. Sonra da öğretmenden eğitmesini bekliyorlar. Afedersiniz ama kazık kadar olduktan sonra olmaz bu işler. Ağaç yaş iken eğilir.

  Camide küçük çocuklara Kur'an dersi verirken, çocuklardan birisinin babası gelmiş bana çocuğunu şikayet ediyordu. Akşam geç saate kadar tv izliyormuş sonra da sabah kalkamıyormuş vs. Şimdi ben ne yapabilirim? Çocuk senin, tv senin. Şalterleri mi indireceksin, ne yaparsan yap.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız, yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Diyecek bir şey bulamıyorum, biz öğretmenlerimize bize bir şey öğrettiği için çok değer verirdik can kulağıyla dinlerdik bu gördüklerime şaşırarak ve korkuyla bakıyorum ne ara bu kadar korkutucu olabildik. Ben de bir öğretmen adayıyım ve bu gördüklerime çok üzülüyorum öğretmenlerin amacı bir nesil yetiştirmek, eğitmek karşılığı böyle olmamalı bu meslek bana göre çok kutsal bir meslek.
  Öyle değişik bir dönemdeyiz ki artık insanlık çok değişik bir yere gidiyor Allah sonumuzu iyi etsin. Yazınız için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sözlerinizde son derece haklısınız, yorumunuz için teşekkür ederim. Allah Hayırlısını Eylesin sizin için.

   Sil
 3. Eğitim bitmiş kardeşim bitmiş.

  YanıtlaSil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.