11 Şubat 2018 Pazar

Gladyatör Filmi İnceleme

Gladyatör Afiş
Gladyatör Filmi - EleştirmenAdam.
Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugünkü Film İnceleme yazımızdaki Film: Gladyatör. Gladyatör filmi gerçekten beni etkileyen bir film oldu. Bayadır, sıradan beni fazla etkilemeyen filmler izliyordum. Gladyatör filmini “TRUVA” ve “Cesur Yürek” filmine benzettiğim için izleme istediği duydum. İyi ki de izlemişim, vakit ayırmaya değer, izlemeye değer bir film.
Vizyon Tarihi: 19 Mayıs 2000
Yönetmeni: Ridley Scott
Tür: Epik, Macera, Dram, Aksiyon
Süre: 2 saat 35 Dakika
İmdb: 8,5/10

Filmin Konusu:

İmparator Marcus Aurelius’un yönetimindeki Roma’da en başarılı ve en iyi generali olan Maximus İmparatorun gözde askeridir. Roma’nın artık işgal edecek toprağı kalmamıştır. İmparator Marcus ölmek üzeridir. Maximus’a öldükten sonra Roma’yı onun yönetmesini ister fakat Maximus istemez. İmparator Marcus’un oğlu Commodus yerine Maximus’u varis seçmek istemesi Commodus’u sinirlendirir. Bir şekilde tahta çıkan Commodus Maximus’u ve Ailesini öldürme kararı çıkartır. Ölmekten son anda kurtulan Maximus gladyatör olur. Maximus’un ölmeden önceki tek isteği Commodus’u öldürerek ondan intikam almak ve Roma’yı onun elinden kurtarmak.

Film Hakkında Düşüncelerim:

Ben bu filmi dünyanın en iyi baş yapıtlarından biri olarak görüyorum. Oyunculuk, hikaye ve karakterler tam anlamıyla mükemmel. Her sinema sevenin izlemesi gereken filmlerden biridir. İzledikten sonra anlayacaksınız ki bu film “Ticari” amaçlarla yapılmamıştır, eğer yapıldıysa da yine de güzel bir film çıkmış ellerinden. Tebrik ederim. İzlemenizi öneririm.
Fragman Linki: TIKLA


Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
kendine iyi bak. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.