17 Şubat 2018 Cumartesi

İçimizdeki Canavarlar - EleştiriMerhaba, ben EleştirmenAdam. Bugünkü eleştiri yazım: Sokak Hayvanları İçin Yapılmış Kulübelerin Yıkılması ile ilgili bir yazı yazacağım.

Bildiğiniz üzere mevsimlerden kıştayız ve gerek yağmurun yağması gerekse kar yağması nedeniyle, sokakta yaşayan hayvanlar aç, susuz ve doğal olarak sokaklarda geziniyor. Bu nedenden dolayı hayvan sever halkımız sokak hayvanları için kulübe yapıyor ve bu kulübelere yemek ve su koyuyor. Fakat kendini insan olarak gören ve öyle niteleyen canavarlar bu hayvanların yuvalarını yıkıyor, yakıyor. Hatta sokak hayvanları için bırakılan yemekleri alıp, kendi hayvanına veren bile çıkabiliyor.

Bu olaylara karşı sinirliydim, geçen günlerde de bu tweet’i gördüm ve artık sabrım taştı gerçekten. Nasıl bir akla hizmet ediyorlar bu canavarlar aklım almıyor gerçekten.


Üsteki gördüğünüz fotoğraf sokak hayvanları için yapılan kulübeler.


Bu gördüğünüz fotoğraf ise canavarlar tarafından fark edilip yakıldıktan sonraki hali. Bu kulübeleri bu hale getirenlere ‘insan’ diyemem kusura bakmayın ya da ‘insan’ sıfatı içinde göremem. Bunu yapanlar tamamen canavardır. Bunu hangi amaçla yaptıklarını bilmiyorum, bu yüzden o konuya eleştiri yapamayacağım. Fakat ne olursa olsun sebebi ne olursa olsun sokak hayvanlarının kulübeleri bu şekilde katledilemez. Bu olayın cezası bence psikolojik tedavi ve deli hastanesine yatırılıp tedavi görmeleridir. Çünkü bu canavarların aklı dengesi yerinde değil, hatta akılları olduğundan bile şüpheliyim. Bu insanları bu şekilde cezalandırıp nasıl bir suç işlediklerini gösterilmelidir.


Son olarak bu fotoğrafa gerçekten içim yandı. Şu hayvanlardan ne ister ki bir insan, nasıl bir aptallıktır, nasıl bir haysiyetsizliktir, hala anlayamıyorum.
Hayvanlar benim dilsiz kullarımdır hadisi.

Yazarın Notu: “Bir hayvana, Hayvanlık edecek kadar hayvanlaşmayın, bizler insanız bunu sakın unutmayın.”


Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
kendine iyi bak, benim için değerlisin. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

4 yorum:

 1. "Hayvanları tanıdıkça, insanlığımdan utandım" diye boşa söylenmemiş demek ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söylemişler, yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Bunu yapan insan değil yada için'de insanlık denen bişi kalmamış bunları bulup tıkacaksın içeri hepsini.

  YanıtlaSil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.