14 Şubat 2018 Çarşamba

Karanlıktaki Adam #6

Karanlıktaki Adam #6
EleştirmenAdam
Not: Bu yazı Paul AUSTER'in kitabından alıntı değildir. Bizzat EleştirmenAdam tarafından yazılmıştır.
Keyifli Okumalar dilerim.
Aklıma, eski düşmanlarım geldi. Yağmur çiselemeye başlamıştı, arabamı en büyük düşmanım Ekrem’in mülküne doğru sürerken, sağ tarafımdaki boş arazi dikkatimi çekti. Sanki Melek oradaymış bu boş arazideymiş gibi hissettim. Arabamı hemen kenara çekip, boş araziye daldım. Arazinin ortalarına doğru geldiğimde çok az ve boğuk bir ağlama sesi duydum. Sesi duyduğum anda anladım bu Melekti. Koşarak sesin geldiği yöne gittim ve ağaca bağlanmış, ağzı kapanmış bir kadın vücudu gördüm. Daha bir hızlı koşarak yanına gittim. Evet, gerçekten bu Melek’ti hemen çözdüm vücudunun çeşitli yerlerinde, çeşitli yaralar vardı. Çözdüğüm anda ağaca sırtını dayadı ve bağırarak ağlamaya başladı. Üstü başı yırtık, yarı çıplak bir haldeydi. Üstümdeki paltoyu hemen çıkartıp üzerine atacağım sırada çok korkmuş ve korkunç bir sesle “bana dokuma” dedi ve daha da geri çekildi. Fakat bu durumda onu dinleyemezdim paltomu hemen üzerine geçirip, yanına oturdum. Bu durumda ona sorular soramazdım, sakinleşmesini beklemem lazımdı. Yağmur çiseliyordu fakat ağacın heybeti ve sık olan yaprakları üzerimize yağmurun yağmasını engelliyordu. Bir sigara yaktım, ona da uzattım fakat o hiç tepki vermeden dümdüz ileriye bakıyordu. Yüzü, tıpkı dünyaya geldiği için pişman olmuş, dünyanın en pislikçe şeyini yaşamış bir Melek gibiydi. Aradan bir ya da iki saat geçmişti, artık biraz sakinleşmişti ve başını omzuma koymuştu. Sigaraları sinirden ve bilinçsizlikten peş peşe yakıp içiyordum. Başımı ona doğru döndürüp baktığımda uyuyordu. Onu kucağıma alıp arabaya taşıdım. Aklım resmen durmuş gibiydi. Eve geldiğimizde yarı uyanıktı, ayakta durabilecek kadar iyiydi şimdi. Banyo yapmasını söyledim, belki yaparsa bir nebze daha iyi hisseder kendini diye düşündüm. Banyoya girdikten on dakika sonra banyodan sert bir gürültü geldi, gidip baktığımda, oturmuş hüngür hüngür ağlıyordu. Banyodan çıkarıp, onu giydirdim ve yatağa yatırdım. Uyması gerekiyordu.

O uyurken, gıcırtılı masama oturup düşündüm. Dünyadaki en sevdiğim ve tek varlığım olan bu kadına yapılanlar cezasız kalmamalıydı. Aradan bir iki saat geçtikten sonra uyandı bu sefer biraz sakin gözüküyordu ve ondan olan biteni anlatmasını istedim.

O da marketten çıktığında, üç adamın onu zorla bir arabaya bindirdiğini o araziye götürüp bağladığını ve döverek, tecavüz ettiklerini söyledi. Tarif ettiği insanlar tahmin ettiğim insanlardı, Ekrem ve adamları. Bunu anlattığında; dünyadaki bütün insanları öldüresim geldi. Kapıyı kilitledikten sonra evden çıktım ve arabama binip gizli depoma doğru yol aldım. Gizli depo dediğim yer aslında pekte gizli değildi, bir dükkandı.

İçeri girdim, müzik çalardan Ave Maria – Schubert açtım. Bir sigara yakıp, ilk bölmeyi açtım; İki tane, Desert Eagle silahımı, Hattori Hanzo yapımı kılıca benzeyen kılıcımı aldım. Mermilerim bittiğinde en iyi dostum bu kılıç olur, ip ve diğer küçük eşyaları da alıp bir çantaya koydum. Daha sonra diğer bölmeyi açtım. Uzun siyah deri paltomu, siyah eldivenlerimi, beyaz gömlek ve siyah kravatımı, siyah botlarımı, çıkarttım. Bunları üzerime giydim. Eğer sorarsanız neden böyle giyiniyorsun diye bu bende bir prensip meselesi gibi, öldürmeyi çok ciddiye alırım ve ciddi bir işte de ciddi giyinirim.
Sigaramı söndürdüm. Artık birilerinin ölüm zamanı geldi, dünyadaki tek sevdiğim ve değer verdiğim kadına bu tür pislikleri yapan insanlar ben olduğum sürece bu kadar rahat yaşayamazlar. Gizli depodan çıktım. Arabama bindim ve Ekrem’in Mülküne doğru sürmeye başladım.
- Devam Edecektir –

Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.