9 Şubat 2018 Cuma

Sevdiğimiz İşte Nasıl Çalışırız

Sevdiğimiz İşte Nasıl Çalışırız
EleştirmenAdam

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Geçenlerde yine 6’da uyanıp, karanlıkta sanki şafak operasyonuna gidiyormuş gibi staja giderken, kendimle alakalı bir şey fark ettim. Aslında daha öncede bunun farkındaydım fakat bu sefer kesinleşti. Otobüsle staj yerime giderken hep değişik şeyler düşünürüm böyle, elimde olmadan beynim kendi kendine bunları düşünür. O düşünürken, bende onu dinlerim.
J

Neyse girişi fazla uzatmadan asıl konuya gelelim. Şunu fark ettim ki ben ömrümün sonuna kadar ya da ömrümün büyük bir kısmında sabahın köründe uyanıp işe gidemem. Çalışmak benim içimde yok sanırım. İnsanların sevmediği işlere sabahın köründe uyanıp gitmelerine anlam veremiyorum. Tabii herkes geçim derdinde fakat yine de insan sevmediği işte nasıl çalışır? Bu yüzden sevdiğim alanlarda hep kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ben bilişim ve teknolojiler bölümünde okuyorum ve okulda ne öğrendiysem daha fazlasını tek başıma öğrendim. Zaten bizim okulda da fazla bir şey öğretmediler bilgisayar konusunda. Bilişim ve teknolojiler bölümüne gitmeden önce evdeki teknolojik aletleri en çok ben bozardım. Bilgisayardan fazla anlamazdım, sadece girip oyun oynayıp, facebook’ta falan gezinip kapatırdım bilgisayarı. Bilişim ve teknolojiler bölümüne gittikten sonra bilgisayarın ne kadar büyük ve güçlü olduğunu gördüm. Bu yüzden işime yarayacak programlama dillerini öğrendim. Şimdi diyeceksiniz ki: “madem programlama dili biliyorsun siteni neden blogger ile açtın?” böyle deseniz yeridir ve size hakta veririm. Web sitemi blogger ile açmamın nedeni kendime karşı üşengeçliğim. Başkası benden web sitesi açmamı istese onun içim uğraşır yaparım, fakat kendime gelince hiç uğraşamıyorum, üşeniyorum. Neyse konumuza tekrar dönecek olursak. Diğer sevdiğim iş yazmak olduğu için hemen blogger sitesi açıp yazarak, tavsiyeler alarak ve gerekli videoları izleyerek kendimi geliştirmeye başladım. Üçüncü sevdiğim iş video editlemek(düzenlemek) bunun içinde kendimce çalışmalara başladım. Uzun lafın kısası, sevmediğiniz işleri yapmak istemiyorsanız, sevdiğiniz işi en iyi şekilde yapın. Eğer en iyi şekilde yaparsanız merak etmeyin, illaki yetili birinin dikkatini çeker ve sevdiğiniz işte, iş imkanı bulursunuz. Tabii oturup işi de beklemeyeceğiz bunun için başvurular yapmamız gerekiyor. Eğer bu hayatta “Ben Çalışmam yaa!” falan derseniz emin olun sabahın 6’sında uyanıp sevmediğiniz bir işe gidersiniz. Neyse ki benim staj yaptığım yer bilgi işlem bu yüzden zorluk çekmiyorum.

Yazarın Notu:” Sevdiğiniz işi daha iyi öğrenmek için günde 2-3 saat kendinize vakit ayırmazsanız, ayın her günü 8 saat sevmediğiniz bir işte çalışmak zorunda kalırsınız.”

Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak.
Kendine değer ver, benim için değerlisin. (Bu yazı sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam 


Paylaş:

2 yorum:

  1. Ne güzel yazmışsınız . Makine mühendisiyim ben aslında işimi seviyorum . Üretim yapan bir firmada çalışmayı çok isterdim ama şuanda bir doğalgaz firmasında çizim yapıyorum . Sabah 9 aksam 4,5 arası işi bırakıyorum . Şimdilik böyle en azından. Ama ben belki de sabahın 6 sında kalkıp istediğim yerde çalışsaydım daha çok mutlu olabilirdim . Emin değilim kafam karışık . Projem olmadığı zamanlarda blog yazıyorum . Ben de kendimi böyle mutlu etmeyi seçtim . İstersek mutlu oluruz ve istersek sevmediğimiz işte bile sevdiğimiz şeyleri yapabiliriz . Ne istediğimizi bilmek ve kendimize değer vermek çok önemli . Bu güzel yazı için teşekkürler , mutlu günler dilerim. 🌸

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yorumunuz için teşekkür ederim, bende size mutlu günler dilerim :)

      Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.