4 Şubat 2018 Pazar

Yanlışlıklar Komedyası İnceleme

Yanlışlıklar Komedyası
Yanlışlıklar Komedyası
Merhaba, ben EleştirmenAdam. Okumakta olduğunuz bu makalemde, William Shakespeare’in yazdığı tiyatro oyunu “Yanlışlıklar Komedyası” kitabını inceleyeceğim. Shakespeare (şekspir)’in okuduğum ilk kitabı.
Kitabın türü: Tiyatro

Konusu:


 Deniz kazasında birbirlerini kaybeden ikizlerin birbirlerini yıllar sonra karşılaşmasını anlatıyor. Olay cinlerin ve perilerin şehri Efes’te geçiyor. Efes şehrinin düşmanı olan Siraküza şehrinden geldiği için idama çarptırılan Egeon(ikizlerin babası) ve ikizlerini bulmak için Efes şehrine gelen Siraküza'lı Antipholus ile kölesi Siraküza'lı Dromio, deniz kazasında kaybolan ve Efes’te yaşayan adları da aynı ötekiler gibi  Efesli Antipholus ve Dromio olan diğer ikiz kardeşler ve onların tanıdıkları arasında geçen ilginç, komik olaylar.

Shakespeare’in ilk tiyatro yazılarından biridir ve kısa olan tiyatro oyunudur. Kitabını okurken bile gözümde tiyatro sahnesi geldi. Kitabı okurken aynı zamanda izlemiş gibi oldum. Mükemmel akıcılık ve sade bir anlatışla okuyan herkesin kolayca anlayabileceği bir kitap.
Kitap çok ilginç ve hiç beklemediğim bir şekilde bitti. Fazla tiyatro eseri okumam, şu anda en iyisi bu diyebilirim bu yüzden.
Herkese öneririm, bence okumalısınız. Kitap zaten fazla uzun değil tek çırpıda okuyacağınıza eminim. İyi okumalar dilerim.


Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
kendine iyi bak. (bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

2 yorum:

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.