6 Mart 2018 Salı

Blog Word Tanıtım


Blog World, blog yazarlarını bir araya getirebilmek, blog yazarlarının ürettiği içerikleri diğer blog yazarlarına ücretsiz bir şekilde tanıtabilmek için kurulmuş bir platform. Ara yüzü ve kullanımı son derece basit ve kullanışlı. Aslında bakarsanız facebook ve twitter sosyal paylaşım platformlarının harmanlanması. En sevdiğim özelliklerinden biri, hastag altında binlerce kişinin bir araya gelebilmesi. Yani blog yazarlarını ilgilendiren bir konu veya başlık altında kolaylıkla organize olabilmeleri. Bu özelliği sayesinde belli konuda yayın yapan blog yazarları kullanacakları hastag ile kolaylıkla toplanabilir. Ortak etkinlik düzenlemek için yüzlerce bloga yorum yapmakla vakit harcamak yerine, Blog World deki bir başlık altında toplanmak çok daha kolay. Üstelik bunu şu anki Blog World kullanıcıları aktif olarak yapıyor.
Düşünsenize, bir platform var ve içerisinde çok değerli bilgi girişi yapan yüzlerce blog yazarı var. Burada yapılan paylaşımlar sosyal medyadaki bilgi kirliliğinin aksine öğretici içeriklerle dolu. Üstelik bu platformu kullanan kişiler belli bir birikime ulaşıp, bu birikimlerini dijital mecrada pazarlayabilme yeteneğine sahip kişiler.  Yahu daha ne istiyorsunuz? Bir blogger için bulunmaz bir nimet.
Şimdi sizlere basit matematik hesabıyla çok daha can alıcı bir noktaya parmak basmak istiyorum. Türkiye de aktif olarak yayın yapan yaklaşık on bin civarında blogger olduğunu düşünerek hareket edelim ki sayının çok daha fazla olduğu düşünülüyor. Blog yazarlarının sitelerine uğrayan okuyucu sayısının ortalama 300 kişi olduğunu farz edelim. Ama günlük binden fazla organik trafik çeken blog yazarlarının olduğunu da hepimiz biliyoruz. 10 bin kullanıcının oluşturduğu böyle nezih bir topluluk, ortalama 300 okuyucuya ulaşarak bir günde 3.000.000 kişiye hitap edebiliyor demektir. Yahu dünyada 3 milyon nüfusunun altında en az 55 ülke var.  Blog yazarlarının kalemiyle oluşturabileceği etkiyi düşünebiliyor musunuz?


Bu kadar çok blog yazarının var olması, irtibatı neredeyse yok denecek kadar azaltıyor. Ulaşabildiğimiz blog yazarlarını ayrı platformlardan takip ederken fazlasıyla zaman harcıyoruz ve o süreçte birçok sıkıntı yaşıyoruz. Hatta dibini göremediğimiz internet ortamında keşfedemediğimiz yüzlerce değerli bloğu takip etme fırsatımız hiç oluşamıyor.


Blog yazarlarının buluşma ve sosyal paylaşım noktası Blog World, tüm bu sorunları ortadan gidereceğe ve kaliteli bir platform olacağa benziyor. Bir girip göz atmanızı tavsiye ederim. İyi günlerde kalın.

Blog World'e katılmak için tıklayınız

Paylaş:

4 yorum:

  1. Tanıtım için teşekkürler. İnceleyeceğim....

    YanıtlaSil
  2. Ben gördüm ama açıkçası inceleme fırsatım olmadı. Müsait bir zamanımda bakayım. Teşekkürler.

    YanıtlaSil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.