13 Nisan 2018 Cuma

Eylül Kitap İncelemesi


Eylül Kitap İncelemesi

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda Mehmet Rauf’un yazdığı ve ilk psikolojik roman olan EYLÜL kitabını inceleyeceğiz. Bütün edebiyat sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

Kitap Adı: Eylül
Yazar Adı: Mehmet Rauf
Türü: Roman, Edebiyat, Türk Klasikleri
Sayfa Sayısı: 365
Yayın evi: İnkılap Yayın evi

Kitabın Konusu

Bir kadınla, kocasının yakın arkadaşı olan bir adam arasında yaşanan yasak aşk ve bunlardan habersiz kocanın ruhsal durumları, kadının ve erkeğin toplumsal rolleri çarpıcı bir şekilde anlatılmaktadır. Yasak aşkın heyecanı, imkansızlığı, şüpheler, kıskançlıklar, vicdan azapları, öfke ve tutku, “Kadınlık” ve “Erkeklik” halleri… kaderimizi biz mi seçeriz yoksa çevremizdekiler mi? ya da kaderin önüne geçilemez mi? (KİTABIN ARKASINDAKİ AÇIKLAMA)

Kitap Hakkında Düşüncelerim

Türk okurlarının ve kendini geliştirmek isteyen insanların bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyorum. Kitabın konusuna bakarak ön yargıyla bakmayın, ön yargılarınızı kırıp kitabı okuyarak içinden kendinize ders çıkartın. Kitaptaki karakterlerin psikolojilerini her ayrıntıyla her ince detayına vararak anlatarak okuru da sanki o psikolojideymiş gibi hissettiriyor. Ayrıca kitap Türk edebiyatının: ilk psikolojik romanı olduğu için ayrı bir değeri var. Sonu aklınızdan çıkmayacak bir kitap. Bu önemli ve okunması gerekli eseri okumanızı tavsiye ediyorum. Kitabı okuyacaklara şimdiden iyi okumalar dilerim.

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.
Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
Paylaş:

4 yorum:

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.