23 Nisan 2018 Pazartesi

Feminist Yürüyüşü


Feminist Yürüyüşü

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü Eleştiri yazımda feminist görünümlü cahil insanları eleştireceğim. Hemen belirtmeliyim ki bu yazı Feministliği kötülemek amaçlı değil tam tersine Feministliği yanlış insanlar yüzünden yanlış tanıyan insanları bilgilendirmek için yazıyorum ve belirttiğim cahil insanları eleştireceğim, gerçek feministleri değil.

Öncelikle yazıya başlamadan önce Feminizm kelimesinin vikipedi açıklamasını yazmak istiyorum.

Feminizm: Feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasa yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan harekettir.
Şimdide size insanların Feminizmi nasıl bildiğini anlatayım: Erkek düşmanı, erkeksiz de yaşanabileceğine inanan, ev işi yapmayan, erkek gibi bıyık bırakabilen, hiçbir kılını kesmeyen gibi şeyler…

Fakat insanlar biri Feministliğin bu olmadığını açıklaması gerek. Şimdi sizlere bazı fotoğraflar gösterip onlar üzerinden eleştirilerimi yapacağım.

Feminist Yürüyüşü

Yukardaki pankartlardan da görebileceğimiz şekilde kadınlarımız Feminizmin gerçek anlamını bilmemekte, bu tür insanlar dünyada çocuklarında yaşadığını unutuyor. Çocukların psikolojileri bu tür pisliklerle kirleniyor, büyüyünce de bu pis psikolojiyle bir pisliğe dönüşüyor. Bu yüzden sadece ben varım dememeliyiz. Yukardaki pankartlar bir direniş, bir hak arayış değil aksine boş beleş, saçma sapan işlerdir.
Feminist Yürüyüşü

Kimin umurundaki senin haftada kaç kez orgazm olduğun? Ya da kim sana yapamazsın diyor da sen çıkıp isyan ediyorsun anlamış değilim. Bu pankartı kaldıran insanların psikolojilerini, neye hizmet ettiklerini çok merak ediyorum doğrusu.

Feminist Yürüyüşü

İnsan gibi direniş, hak arama varken neden kendine hakaret içeren bir pankartla gezip birde bunu marifet gibi görür ki insan.

Feminist Yürüyüşü

Bu yaptıkları çok mu doğru? Madem Feministsin insanlara güzel davranışlar göster ki Feministliğin değeri artsın, insanlar feministliği sizin sandığını gibi sanmasın. Ama bu insanlar olayı o kadar yanlış anlamış ki…

Feminist Yürüyüşü

İffetli olmak kötü bir şeymiş gibi yansıtmaları da ayrı bir konu, iffetli insana yapılan bir hakaret olarak görünebilir. Bu pankartları kaldıran insanların düşüncesindeki insan Eğitimsizdir. Açık ve net.
Feministlik erkek düşmanlığı değildir. Feministlik kadın haklarını savunur. Ama görüldüğü üzere hakkını aramaya çıkan ve gerçek bir Feminist olan çok az insan var. 

Feministlere ve kendini Feminist olarak gören insanlara önerim: bu tür eğitimsizlere yakışan hareketler yapmak yerine okuyun, araştırın, fikir edinin, yazın, çalışın ve insanlara yararı dokunan bir insan olunduğunuz zaman başarmış olacaksınız ve insanlar size saygı duymaya başlayacak. Fakat siz bu tür cehilce pankartlar kaldırdıkça, Feministliğin ne anlama geldiğini bilmedikçe hiçbir yere gelemezsiniz.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj cinsiye, ırk, tercih, din ayırmaksızın bütün iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.


Paylaş:

4 yorum:

  1. Feminizmin ne olduğunu tam olarak anlayabilmiş değilim. Etrafımdaki feministler çok farklı şeyler anlıyordu feminizmel alakalı.

    YanıtlaSil
  2. Yanıtlar
    1. Haklısınız, yorumunuz için teşekkür ederim :))

      Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.