2 Nisan 2018 Pazartesi

Günah Şehri Film İncelemesi


Günah Şehri Film İncelemesi

Merhaba, ben EleştirmenAdam. Bugün Günah Şehri ve Günah Şehri 2 yani Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın filmlerini inceleyeceğim. Keyifli okumalar dilerim.

Günah Şehri

Orijinal Adı: Sin City
Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2005
Süre: 2 saat 3 dakika
Yönetmen: Frank Miller, Quentin Tarantino, Robert Rodriguez
Tür: Aksiyon, Gelirim, Polisiye
Ülke: ABD
İmdb: Beyza Perde: 4,3/5 Sinemalar.com: 8,5/10

Konu

Aşık olduğu kadınla bir gece geçiren, Marv sabah uyandığında sevdiği kadının yanında ölü olduğunu fark eder. Kadının onun yanındayken fark etmeden öldürüldüğü gören Marv, onu öldürenin çok sessiz ve kurnaz bir insan olduğunun farkına varır. Düşmanını aramaya koyulur fakat bu sırada polislerde Marv’ın peşine düşer. Marv hem sevdiği kadını öldürenin bulmaya çalışırken bir yandan da polislerle uğraşır.

Film hakkında düşüncelerim

Filmin içinde Ana konudan ayrı iki tane daha konu var. Bir konuyu izlerken diğer konuya geçmesi, filme farklı bir tat vermiş ve bence bu güzel olmuş. Diğer iki konuyu buraya yazmayacağım ki izlemeyeniniz varsa merak edip izlesin 😊 emin olun memnun kalacaksınız. Filmin anlatılış şekli tam Tarantino tarzı. Hatta filmin yönetmenlerini bilmeden önce bu filmi, Tarantino’nun diğer filmlerinin anlatılış şekline benzetmiştim. Film diğer normal çekim filmlere benzemiyor, biraz çizgi film havasında. İzlemenizi ısrarla isterim.

Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın

Orijinal Adı: Sin City: A Dame to Kill For
Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2014
Süre: 1 saat 42 dakika
Yönetmen: Frank Miller, Robert Rodriguez
Tür: Aksiyon, Gelirim, Polisiye
Ülke: ABD
İmdb: Beyza Perde: 3,4/5 Sinemalar.com: 7,5/10

Konu

Dwight, hayatını artık düzene sokmaya başladığında yıllar önce sevdiği kadın, Ava çıkıp gelir, ondan yardım ister. Ava, cani milyarder Lord ile evlenmiştir, onu öldürtüp parasına konmak için bir plan yapar ve Dwight’i de bu plana dahil eder. Bu sırada da karanlık şehir yani Günah Şehrinde olaylar çoğalmaya başlamıştır.

Film hakkında düşüncelerim

Aynı ilk film gibi yine bir konu üzerinde durmuyor bu filmde. Birinci filmi izlerken bazı olayları anlamıyor olabiliriz fakat bu film izlediğimizde birinci filmi gayet açık ve net anlayacağınızdan eminim. Aslında serinin ikinci filmi gibi görünen film, birinci bölümü anlatıyor. Güzel bir film, eğer birinci filmi izlediyseniz, ikinci filmini de izlemenizi öneriyorum.

Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak.
Kendine değer ver, benim için değerlisin. (Bu mesaj sadece ‘iyi’ insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.