19 Nisan 2018 Perşembe

LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ


LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Uzun zamandır Eleştiri yazısı paylaşmıyorum. Aslında çok konu olmasına rağmen birazcık ara vermek istedim eleştirmeye fakat konular gözüme o kadar çarptı ki artık tekrar başlamalıyım dedim. Bu Eleştiri yazımda değineceğim konu LGBT Onur Yürüyüşleri. Başlamadan önce şunu belirtmeliyim ki birazdan eleştireceğim konu LGBT olan insanalar değildir. Onların arasındaki cahiller ve ahlaksızlardır. Zaten yazıyı okuduğunuzda da neyden bahsettiğimi anlayacaksınız.

Önce fotoğrafları gösterip sonra o fotoğraf üzerinden yorum yapacağım iyi okumalar dilerim.

LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ

Ben inanıyorum ki LGBT olan insanlar kendi seçimleriyle olmuyor. Bu yüzden onlardan nefret etmiyorum, fakat hak aramak asla bu şekilde olmamasına inanıyorum. Kim olursa olsun isterse benim haklarımı da savunsun bu şekil çevreye kötü görüntü göstererek, soyunarak, cinsel içerikli terbiyesizce pankartlar kaldırarak, erkek erkeğe öpüşerek ya da kız kıza öpüşerek ve her türlü pisliği yaparak benimde haklarımı protesto amaçlı yürüyüş yapıyorsa istemem kalsın…

LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ

Bir topluluğun size saygı duyması için sizin de aynı şekilde ona saygı duymanız gerekir. Eğer siz onlara saygı duyduğunuzda onlar size saygı duymuyorsa o onların onursuzluğudur. Fakat LGBT yürüyüşündeki bazı insanlar dünyanın kuruluşundan beri olan bir topluluğa saygısızlık edip buna da “Onur Yürüyüşü diyorsa” kendileriyle çelişkiye düşmüş olur.

LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ

Bu arkadaşların bu pankartı kaldırmalarını tam anlamıyla cahil olmalarına yoruyorum. Nedenini soruyorsanız: Lut kavmi sadece LGBT değildi aynı zamanda akrabalarına, küçük kızlara, hayvanlara da tecavüz ediyordu ve ilişkiye giriyorlardı. Eğer hadi lan oradan diyorsanız: Lut kavminden kalma kalıntılara internetten ulaşabilirsiniz. Bu arkadaşlar da eğer akrabalarına, kız kardeşlerine ve hayvanlarla ilişkiye giriyorlarsa o zaman tam yerinde olmuş diyebilirim.

LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜ

Bu fotoğrafta da göründüğü üzere çoğu insanın olduğu heteroseksüelliğe bir kusur olarak gördüğünü yansıtan bir pankart var. LGBT olan bir insanı kusur olarak görülmeyeceği gibi aynı şekilde heteroseksüel insanı da kusur olarak görünmemeli, eğer saygı istiyorsan saygı duy.

Yukarıda attığım fotoğraflar en iyi seviyedeki fotoğraflardı, daha fazlasını görmek için google’ye LGBT onur yürüyüşü yazarsanız ve görsellere girerseniz daha fazlasını görebilirsiniz.

Bu şekilde yürüyüşler yaparak bir yere gelinemez. Size normal gelen bu hal ve hakaretler bana terbiyesizce ve ahlaksızca gelebilir. Ve eğer heteroseksüeller kalkıp LGBT’ye hakaret edici protestolar yapmıyorsa sizde yapamazsınız.

Bence insanlar bu tür boş işlerle uğraşmamalı, cinsiyet, ırk, yaş, tercih (diğer insanların özgürlüğünü kısıtlanmadığı sürece) ayrımı yapmamalı. Haklarını aramak için de bu tür yollara baş vurmamalı. Okumalı, araştırmalı, yazmalı, çalışmalı ve kendini geliştirmeli ki bir yerlere gelebilsin. Bu tür şeyler yaparak kimsenin size saygı göstermesini ummayın. Saygı duyulacak bir şeyler yapın. İnsanların yararına olacak bir şeyler. O zaman insanlar kalkıp size kötü davrandığı için utansın, “HELAL OLSUN BE!” desin.

Bu yazımda başta da belirttiğim gibi okuyan, araştıran insanlara yararı olan LGBT’lere değil, hiçbir saygı duyulacak bir şey yapmadan saygı bekleyenleredir.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj cinsiye, ırk, tercih, din ayırmaksızın bütün iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.


Paylaş:

8 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş, ben de sizin görüşlerinize katılıyorum.

  Bu arada bloğunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım, sizi de bloğumuzda ağırlamak isteriz :)
  maviveedebiyat.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen takibe aldım, yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Her şeyde olduğu gibi bunun da suyunu çıkardık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Haklısınız, Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. Benim de bu konuyla ilgili epeyce yazım var. Bir video hazırlama aşamasındayım. Yanındaki çoğu yere katılmıyorum. O afiş ya da sloganlar için suçlu olan LGBTİ'li bireyler değil onları aşağılayıp öldürenlerdir. Kışkırtıp bu insanları ölümle tehdit edenlere karşı tepkidir, o sloganlar.

  Yine kadın-kadına, erkek-erkeğe vs. öpüşmek ya da yürüyüş sırasında el ele tutuşmak ahlaksızlık değil. Yolda el ele tutuşan erkek-kadın görünce aynı reaksiyonu göstermez kimse.

  Diğeri ise bırakalım insanlar kendilerini Lut'un çocuğu görsün, insnaları rahat bırakmak lazım. Görmezden gelmek lazım. Gözümüz fildir fildir her yerde. Onur yürüyüşünden oturduğumuz yerden rahatsız olmak tuhaf bir durum.

  Aslında heteroseksüel bireyleri aşağılama durumu da göremedim. Burada ironi var. LGBTİ'li bireyleri kim lanetleyip dışlıyor? Burada da işte "aynı şeyi size eş cinsel olmadığınız için biz yapsak, aşağılayıp küfür etsek; hastasınız desek nasıl hissedersiniz" gibi bir ince gönderme var. O kadar aşağılanan eş cinsel varken öldürülen translar varken bir pankarta takılmak bence yanlış.

  Zaten LGBT derneklerini bend e eleştiriyorum çoğu işi siyasete döktü.

  Bırakalım insanlar yaşasın herkes kendi dünyasında yaşasın. Aşağıdaki bağlantılarda konuyla ilgili yazılarım var bakablirsin. Ve bir yazı için ve yorumlardaki ölüm tehditlerini okuyabilirsin. Bu koyla ilgili video ve yazımı onur yürüyüşünden önce yayınlayacağım.

  Umarım yorumum için sinirlenmezsin sevgiyle...

  https://www.mustafasonmez.com/search/label/LGBT?&max-results=10

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah ne sinirlenmesi, yukarıda yazdıklarım benim bakış acımdı. Ben bu yazımı yazma amacım eşcinsel insanları aşağılamak değil, yaptıkları yürüyüşlerin işe yaramadığı, yürüyüş yerine kendilerini geliştirip bir yerlere gelerek diğer insanlara onlardan farkı olmadığı göstermeleri gerektiğini belirttim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
  2. Evet, zaten yürüyüşler bir şeyleri değiştirmek için değil. Ülkemizdeki onur yürüyüşü mantığı "bir şeyleri değiştirme" ya da "başkaldırı" gibi olduğundan şenlik havasında geçmiyor. Düzelmesi gereken çok şey var...

   Sil
  3. İşte bende bundan bahsediyorum, yorumunuz için teşekkür ederim. Bu olay normal bir şenlik olarak yapılsa ve milli şenlikler gibi sokaklarda değilde bir yerde yapılsa bence hem rahatsız edilmezlerdi(LGBT)'li vatandaşlar hemde daha güzel olurdu.

   Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.