16 Nisan 2018 Pazartesi

Yanlışlıklar Gecesi Kitap İncelemesi


Yanlışlıklar Gecesi Kitap İncelemesi

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda Oliver Gold Smith’in Tiyatro oyunu olan Yanlışlıklar Gecesi kitabıdır. Keyifle okuyabileceğiniz, okurken güleceğiniz, şaşıracağınız zamanınızı boşa harcamayacak bir kitap, keyifli okumalar.

Kitap Adı: Yanlışlıklar Gecesi
Yazar Adı: Oliver Gold Smith
Sayfa Sayısı: 114
Tür: Tiyatro
Çeviri yapanın adı: Ali Rıza Seyfi
Yayın evi: Cumhuriyet (Galiba başka bir yayın evi yok)

Kitabın Konusu

Saygın bir adamın kendi kızını eski bir dostu olan adamın oğluyla evlendirmek istemesi ve çocuğun babası çocuğunu, saygın adamın evine yollaması üzerine başlıyor. Çocuk evi bulamaması üzerine bir yere adres sormak için giriyor. O sırada orada saygın adamın ikinci karısının yaramaz çocuğu da oradadır ve kendi evlerine yollayıp orasını han olarak tanıtır. Onlar da gidecekleri evi han sanıp saygın adama kötü davranır ve saygın adamın kızını beğenmez, kızda hizmetçi kıyafetleri giyip onu etkilemeyi başarır.

Kitap Hakkında Düşündüklerim

Kitabın konusu karışık gelebilir -ki kitap da böyle. Kitap Shakespeare’in Yanlışlıklar Komedyasına benziyor tür olarak. Tek seferde sıkılmadan okuyacağınızı sanıyorum, çünkü kitap baya eğlenceli. Tiyatro okumayı sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Kitabı cumhuriyet gazetesinden başkası basmadığından kitabı şu anda sıfır olarak satın alamazsınız ama aşağı bırakacağım linkten ikinci el alabilirsiniz veya biraz daha araştırırsanız pdf ya da sıfırını da bulabilirsiniz.
İkinci El Kitap: TIKLA

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.