13 Mayıs 2018 Pazar

Anneler Gününüz Kutlu Olsun


Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Merhaba ben EleştirmenAdam. Bugün ne yazacağıma karar verememiştim, hikaye mi yazsaydım yoksa eleştiri mi diye düşünürken bugünün Anneler Günü olduğu aklıma geldi ve bu yazıyı yazma kararı aldım. Anne kelimesini hak eden bütün kadınlarımıza bu yazım armağan olsun.

Dünyada gelen en değerli varlık ve en kutsal Peygamberlerimizden sonra Annelerimizdir. Fakat şu da bir gerçektir ki Peygamberlerimizi de bir Anne doğurdu. Bütün büyük liderleri, GERÇEK din alimlerini, halk ozanlarını, şairleri, yazarları bir Anne doğurdu. Annelerimiz bir mucizedir beni gözümde bu kadar güzel şey ancak bir mucize olur çünkü, Allah’a şükürler olsun ki benimde gerçekten Anne sözünü sonuna kadar hak edecek bir annem var. Allah ondan razı olsun.

Neşat Ertaş’ın bir sözünü sizlere aktarmak istiyorum öncelikle: Kadınlar insandır, biz insanoğlu bu sözü ben şu şekilde çevirip yorumlamak istiyorum “Anneler insandır, biz insanoğlu” büyük ustanın bu sözünü okuduğumda haklı olduğunu anlayarak yüzümü bir tebessüm kaplıyor.

Ben haksız olduğumda hakkımı aramayı, merhameti, hayvan sevgisini, espri yapmayı ve birçok şeyi hep annem sayesinde öğrendim. Hayatımda ne zaman annemin haberi olmadan bir yaramazlık yapmasan dayanamaz hemen anneme gider anlatırdım (hala daha öyle). Bu yüzden annemden gizli saklı hiç iş yapmadım. Annem bana çikolata veya başka bir yiyecek aldığında ilk ısırığı o almadan bende yemezdim o aldığı yiyeceği, onu zorlardım ilk o yesin diye. Küçükken yanımda annem yokken bir şey yediğimde keşke annem yanımda olsa da o da yese diye düşünerek gözlerim dolardı. Ne zaman okulda haklı bir sebepten dolayı öğretmenimle tartışsam anneme anlatırdım eğer haklıysam arkamda dururdu. Annem benim dert ve sır ortağım oldu bu yüzden hep. Bir işe girişmeden önce anneme anlatırım hala daha anlatırım. Onun da fikrini alırım. Annem yemek sonrası herkes sofradan kalktıktan sonra bulaşıkları durularken ben onunla durmadan sohbet ederim. Bu yüzden annem benim, dünyadaki en sevdiğim insandır. Allah Anneme sağlıklı, uzun ve huzurlu ömürler versin.

Anne sözcüğünü gerçekten hak eden Annelerimizin değerini bilmeliyiz. Anneler bir sürü dert yanar fakat ertesi günü yine kalkar aynı işi yapar çünkü annelere fedakardır. Bu ülkeyi kurtuluş savaşında Annelerimiz ve Annelerimizin çocukları kurtardı Allah onlardan razı olsun, mekanları cennet olsun. Bize hayatı okulda öğretmezler (Bence okulda hayatın gerçekleri de öğretilmelidir.) elinden geldiği kadar Annelerimiz öğretir bizi hayatın gerçeklerini.  Eğer biz merhametliysek, adil ve adaletliysek bu Anne sözcüğünü hak eden Annelerimiz sayesindedir.

Bazı ruhu şerefsiz, bilgisiz, eşekten bir farkı olmayan kendini adam sanan geri zekalılar Bir anneden doğup bir Anneyi öldürüyorlar. Bunu yapan insanlar nankördür ve nankörlük dünyanın en şerefsiz, en pislik, en aptalca, en adi şeyidir.

BÜTÜN ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ EN İÇTEN KUTLARIM...

Anneler Hakkında Güzel Sözler

Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır.
Andre Maurois

Hiçbir süs ve tuvalet, bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez.
Emile Brochvogel

Anne kalbi, çocuğun okuludur.
Henry Ford

Bir anne yüreği, dibinde her zaman af bulunan bir uçurumdur.
Honore de Balzac

Annene hizmet et; çünkü cennet annelerin ayakları altındadır.
Hz. Muhammed (sav.)

Hiç unutulmayacak yüz, anne yüzüdür.
Hz. Muhammed (sav.)

Annelerde kırık kalpleri yapıştıran, sihirli bir tutkal vardır.
Jackson Brown

Yaşamdaki güzel şeylerin çoğu ikişer, üçer, düzinelerle ve yüzlercedir. Sayısız yıldız, gül, kardeş, hala ve kuzen vardır; ama anne tektir.
Kate Douglas Wiggin

Önemli olan her şey için güvendikleri kişi annedir, o gıdadır, yataktır ve soğuk gecelerdeki ek battaniyedir.
Katherine Butser Hataway

Biz insana, ana ve babasına karşı iyi davranmasını tavsiye etmişizdir. Annesi onu güçsüzlükten güçsüzlüğe uğrayarak karnında taşımıştır.
Kur'an-ı Kerim

Kadının en büyük vazifesi, analıktır.
Mustafa Kemal Atatürk

Beşik sallayan eller, dünyayı yerinden oynatacak bir gücü simgeler.
Peter de Vries

Anne, beş kişi için yalnızca dört dilim pasta olduğunu fark ettiği anda, pastadan nefret ettiğini duyuran ilk kişidir.
Tenneva Jordan

Kadınlar zayıftır; ama analar kuvvetlidir.
Victor Hugo

Okuduğunuz için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Benim için değerlisin, kendine değer ver.
EleştirmenAdam.


Paylaş:

2 yorum:

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.