16 Mayıs 2018 Çarşamba

Filistin'de Katliam Var


Filistin'de Katliam Var

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Kahpe İsrail’in kahpe dostu Amerika ile yaptığı katliam bütün insanlığı ilgilendirir. Sadece Müslümanları ilgilendirmez, Yahudiyi, Hristiyan'ı, Budist’i, Ateisti herkesi din, dil, ırk, toprak ayrımı gözetmeksizin bütün insanlığı ilgilendirir. Eğer bir insan Filistin’de ölen insanlar için “Beni ilgilendirmez, benim milletimden değil.”, “Araplardan nefret ederim, gebersinler”, “Umurumda değil” gibi aptalca cümleler kurup Filistin’deki insanlara acımamasının nedenini Filistin’in Osmanlı Devleti’ne karşı bağımsızlığını ilan ettiğine bağlıyorsa bu yaptığı çok yanlıştır.  

Din, dil, ırk, toprak gibi olan her şeyi unutun ve Filistin’deki insanlara Arap ve Filistinli gözüyle değil de insan gözüyle bakın eğer gönül gözünüzü Allah kapatmadıysa eğer gerçekleri görecek kadar açıksa gözleriniz bakın ve tekrar düşünün bir insan gibi düşününün. Biz Türkler arkada insan bırakmayız, bizim dinimizden olanın ölmesine göz yumamayız, biz Türkler merhametli olmalıyız.
Kim ne derse desin bana ister küfür etsin isterse öldürsün aşağıda belirteceğim bu insanlar hakkında düşüncem tektir: Filistin’de çocuklar öldürürken birileri gece kulüplerinde, geceleri hayat kadınlarıyla geçiriyorsa gününü o insanın insanlığından şüphe ederim. Eğer bir çocuk ölürken bizler sessiz olursak yazıklar olsun bizlere…

Diğer Arap ülkelerine tepkim büyük sırf Amerika ve İsrail ile iş birliği yapıyor diye Filistin'e yardım etmeyen, kınamayan lideri şerefsiz olan bir ülkeden farksız. Arap hükumetlerinde yaşan insanlar ve Filistin’i görmezden gelmeyen Arap ülkeleri için değil birazdan söyleyeceğim sözler, birazdan söyleyeceğim sözler Filistin’i görmezden gelen Arap hükumetlerini yöneten şerefsiz, onursuz liderlere… Ben bu insanların Müslümanlığından şüphe ederim. Bunların Allah korkusu olduğundan şüphe ederim. Zenginliği görünce azıtmış Arap hükumeti başkanları Amerika'nın açık bir hizmetkarı ve kölesi olmuştur.

Tekrar Türkiye’ye siz ermeni soykırımı yaptınız diyerek çocuk kandırmaya çalışıyorlar bu kahpe İsrail, herkesin gözünün önünde binlerce insanı öldürüyor, binlerce hilekarlık yapıyor kimsede çıt sesi çıkmıyor.  

İnsanların sokaklara dökülüp protesto yapıp İsrail’i kınaması iyi bir şey fakat biz burada onları ne kadar kınasak da onlar yapacaklarını yapıyorlar. Çünkü onlarda ar, namus, şeref, onur, insanlık hiçbir şey yok. Biz ne kadar lanetler yağdırsak da onların umurunda olmayacak. Artık devletlerin araya girip bu savaşı bitirmeleri gerekiyor diye düşünüyorum sadece kınamayla bir yere varılmaz. Cümlemi şöyle bitirmek istiyorum: Amerika ve İsrail asla masum olmadı olmayacakta, ne Amerika girdiği devlete özgürlük dağıtacak ne de İsrail insan öldürmeyi bırakacak. Başka devletleri savunmayın, Amerika, İsrail’i destekleyerek kendinizi akıllı sanmayın aksi taktirde doktora görünün. Çünkü canilik, vicdansızlık ve merhametsizlik bir hastalıktır.

Filistin’de ölen 62 insanın mekanları cennet olsun…

Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak.
Dünyaya gereklisin, çok kitap oku. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

2 yorum:

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.