7 Mayıs 2018 Pazartesi

İçimizdeki Canavarlar 2


İçimizdeki Canavarlar 2

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugün aslında pekte yazasım yoktu, fakat gördüğüm bir haber yüzünden yine moralim bozuldu, sinirlendim. Daha öncede benzeri bir yazı paylaşmıştım: İçimizdeki Canavarlar başlığında okumak için TIKLA Gördüğüm haberde bu başlık altında eleştirdiğim diğer haber gibi yine hayvanlarla ilgili. Fakat aralarında bir fark var ki gözle görülecek bir fark. Diğer yazımda köpeklerin evlerinin yakılmasını Eleştirmiştim şimdiki eleştiri ise yavru köpeklerin öldürülmesi üzerine…

Keşke diyorum bu olaylar ülkemizde hatta dünyada olmasa da bende eleştiri yazısı yazmasam. Fakat gün geçmiyor ki canım ülkemde canilik yaşanmasın. İlk önce İnternetten okuduğum haber yazısını sizlere de göstereyim: Manisa’nın Yunus Emre ilçesinde telle boğularak başları taşla ezilen 3 köpek yavrusu bulundu. Acımasızca öldürülen köpeklerin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan hayvan severler, suçluların bir an önce bulunmasını istedi.

Tam olarak haber bu, ölen köpekleri görenler Manisa Hayvan Severler derneği başkanına bildirmişler. Ben hayvanlara eziyet eden insanlara tek bir soru sormak istiyorum NEDEN? Neden bir insan evladı yavru bir köpeği boğarak, kafasını taşla ezerek öldürür? Ben daha öncede yazdım tekrar yazıyorum “BUNU YAPAN İNSAN SIFATLI KİŞİLER CANAVARDIR.” Ben bu canavarları insan olarak düşünmek istemiyorum. Hadi yine empati kuralım da düşünelim. Mesela diyelim ki: “köpekler bu canavarlara saldırmıştır, onlarda kendilerini savunmak için öldürmüşlerdir.” Böyle bir empati kurduğumuzda biride çıkıp demez mi bize ulan salak köpekler yavruymuş, nasıl koca koca canavarlara saldırsınlar. İşte ben bana onu diyen insanı tebrik ederim. 

İnsanların bazıları çok garip bu konuda. Yolda köpek pisliği görürler: “ıyy” derler. Fakat yolda çekirdek paketleri, sigara izmaritleri, kola şişeleri kısacası çöp gördüğünde hiç iğrenmez içi hiç sıkılmaz. Köpeklerinin pisliklerini poşetle alıyorlar fakat neden yerdeki çöpleri almıyorlar?  Köpeğin pisliği gübre olur toprağa da senin attığın o çöpler toprağa eziyet etmekten başka bir işe yaramaz.

Neyse… asıl konumuza tekrar dönelim. Yavru köpekleri öldüren bu canavarlar topluma karıştırılmamalıdır, illa katılsın istiyorlarsa o zaman tedavi masraflarını ödenmelidir ve onları güzel bir psikoloğa götürülmelidir. Bir insanın içinde hiç mi vicdan olmaz, hiç mi acımaz küçücük köpeklerin kafasını taşla eziyorlar. Nasıl bir hastalık anlam veremiyorum. Böyle hastalığa, böyle psikolojiyi Allah ıslah etsin. Devletimiz bu tür hastaları tespit etmelidir ve hepsine önce psikolojik anlamda iyileştirip sonra da güzel yaptıklarının cezalarını anlayacağı bir ceza vermelidir.

Eğer bu yazıyı anne ve babalar okuyorsa onlara sesleniyorum. Eğer çocuğunuzdan daha çok ilgileniyorsanız sosyal medyayla buna bir ara verip çocuğunuzu tanımaya çalışın ona fazla baskı yapmadan psikolojik sorunlarını tespit edin ve eğer psikolojik bir sorunu varsa doktora götürün.
Ben eskiden hayvanlar insanların ortak sevdiği şey olarak sanırdım. Fakat büyüdükçe ve hayvanların öldürüldüğünü gördükçe vicdanım ezildi. Bu konu uzar da uzar, kısacası İNSAN OLUN YETER, GERİSİ KENDİLİĞİNDEN GELİR. Deyip yazımı bitiyorum.

Okuduğun için teşekkür ederim, görüşmek üzere.
Kendine iyi bak, senin gibi insanlara ihtiyacımız var. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.


Paylaş:

4 yorum:

 1. Hiçbir canlının değeri kalmadı. Ne insan ne de hayvan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle, yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Kendi canınıza kastetmediği müddetçe bir canlıyı öldürmenin hiçbir kabul edilir tarafı yok bana göre. Bu davranış, aslında altta yatan başka büyük ruh hastalıklarının en büyük göstergesi. Bunları normal kabul etmemeliyiz. Hayvan ne var ki, sokakta 1000 tane var diyenler falan var kanım donuyor duydukça...

  İnsan sıfatındaki bu varlıklarla aynı sokaklarda yürümek, aynı otobüslere binmek istemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de bir havyan sizi öldürmek için saldırmadığı sürece öldürülmemelidir. Canilik bence bir hastalıktır. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.