1 Mayıs 2018 Salı

Kadınların Kendini Ezdirmesi


Kadınların Kendini Ezdirmesi - EleştirmenAdam

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugün kadınların kendini ezdirmesi hakkında eleştiri yazısını yayınladım. İyi okumalar dilerim.

Eskiden kadınları anladığımı sanıyordum. Ta ki onları gerçekten anlamaya çalışana kadar. Bazı kadınlar neden parası olan erkeklerle sevmese de evleniyor ve evlendikleri kişinin onlara eziyet etmesine katlanıyorlar anlamıyorum. Düşünsenize dünyaya bir sefer gelme hakkınız var ve o hakkınızı da para uğruna eziyet çekerek harcıyorsunuz. Bazı kadınlar neden bu kadar çabuk kandırılıyor? Sevgilisi veya kocası ne yaparsa yapsın onlar özür dilediklerinde hemen onları tekrar kabul ediyorlar (bu arada hatadan kastım küçük hatalar değildir, herkes hata yapar.)  Karşısındaki adamı gerçekten tanımadan evlendikten sonra apar topar çocuk yapıyorlar. “Biz zayıf değiliz” diye bağırıyorlar fakat neden kendilerini hep ezdiriyorlar? Kocası onu ne kadar döverse dövsün ne kadar eziyet ederse etsin neden boşanmıyorlar? Çünkü kocaları onları öldürüyor da ondan. Bu yüzden hiçbir kadın kendini ezik, güçsüz ve saf görmemeli. Kendini eğitmeli, ne olursa olsun bedenini satmamalı. Kendi gibi akıllı, zeki biriyle evlenmeli. İçinin ısınmadığı insanları çevresine bulaştırmadan hemen uzaklaştırmalı. Çalışmalı, çabalamalı, kendini işe yaramaz biri gibi görmemeli. Fakat kendini de diğer insanlardan üstün görmemeli (Bu her cins için geçerlidir.) İnsanların onu vücuduyla değil de zekasıyla anması için çok okumalı, kendini geliştirmeli. Hayatı sanki başkasına bağlıymış gibi düşünmek yerine, ÖZGÜR yaşamalı.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
benim için değerlisin, kendine değer ver.
Görüşmek üzere, hoşça kal… (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.

Paylaş:

8 yorum:

 1. Gecenlerde sosyal medyada soyle bir söz gordum yazan şey o kadar güzeldi ki konuyada uyum saglayacagini dusunup buraya birakmak istedim."Kadın halimle ne varmis bizim halimizde biz önce kendimizi kücümsemeyi birakalim sonrasi zaten gelir" yazıyordu aynen öyle!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bir söz, yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Sil
 2. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Bence kadın ve erkek birbirine eşit değildir ki bu fıtraten de mümkün değildir. Kadın ve erkek birbirine ancak eş olur,birlikte birbirini tamamlarlar. Hiçbir zaman eşit olmazlar...

  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. Kadınlar kendilerini ezdirmemek uğruna eziliyorlar daha çok. Feminist vs. akımlar yüzünden. Her istediğimizi yapacağız diye evde kocalarına asi olup; dışarıda her erkeğin kölesi oluyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok haklısınız, yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Ben bu durumu toplumsal baskıya bağlıyorum açıkçası. Kadınların hemen evlenmek istemesi, bu uğurda onu tatmin etmeyen, aklına, fikrine uymayan bir insanla evlenmesi hemen üstüne çocuk yapması tamamen aile ve toplum baskısı kesinlikle. Çocukluktan itibaren kız çocuklarına işlenen bir algı operasyonu tamamen. Belli bir yaştan sonra evlenmemiş kızın arkasından kötü kötü konuşulması, bütün ailenin evlilik çerçevesinde dönen konuşmaları kadını evlenme düşüncesine itiyor. Sevgilisi olduğunda direk onunla evlenebilmek için olmayacak şeyleri kabul ediyor, kendisine ait olmayan düşünceleri benimsiyor sırf karşısındaki insan onu kabul etsin, sevsin ve evlensin diye. Kadınların temel problemi bu aslında. Kabul görmeye çalışıyorlar her alanda ve konuda. Evlilik, annelik olursa kabul görmeniz kolaylaşır. Bu da tamamen toplum ile alakalı. Kadınların kendilerini toplumdan ve baskıdan soyutlaması gerekir özgür olabilmesi için. Ama bunu yapmak kolay değil kesinlikle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bakış açısıyla bakmamıştım gayet mantıklı. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil

Google+

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.