11 Haziran 2018 Pazartesi

Toplu Eleştiri - 2


Toplu Eleştiri - 2

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Birazdan okuyacağınız eleştiriler benim görüşümdür. Eğer size karşı bir düşünce varsa, lütfen önce sakinleşip sonra düşünüp en sonda yorum yapabilirsiniz. Bugün eleştireceğim iki başlık var birincisi Doğu Türkistan’da işkence gören Müslüman Türkler, ikincisi Kadıköy protestosu sırasında darp edilerek içeriye alınan çocuklar olacak.

Diğer Toplu Eleştiri – 1 yazımı okumak istersen: TIKLA

Doğu Türkistan

Doğu Türkistan

Benim sinirimi en çok zorlayan konu Doğu Türkistan konusudur. Doğu Türkistan’da kızlarımızı, bacılarımızı zorla çinli erkeklerle evlendiriyorlar. Türk erkeklerini işkenceler ederek öldürüyorlar. Onlar bizim atalarımızın soyundandır. Gerçek anlamda kardeşlerimizdir. Kanları Türk kanıdır. Türk erkeklerine sadece devletin askerleri işkence etmiyor, ayrıca normal çin vatandaşları da kardeşlerimizi gördükleri yerde işkenceler ederek öldürüyor. Genç kız kardeşlerimize tecavüz ediyorlar. Resmen açık bir şekilde ulu Türk soyunu aşağılıyorlar. Allah'ın askerlerini, Allah'ın kırbacı, Allah'ın gölgesi olan Türk soyuna soykırım yapıyorlar. Biz halan daha kardeşlerimizin zulmüne göz yumup başkalarının derdini mi çözmeye çalışacağız. Türk’ün önceliği Türk olmalıdır! Önce Türk kardeşlerimize yardım etmeliyiz, sonra diğer yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmeliyiz. Kardeşlerimiz her gün aşağılanarak öldürüyor, hiç utanmıyor muyuz? Hiç içimiz sıkılmıyor mu cidden? Kendi sorunumuz varken halan daha başkalarının sorununu çözmeye çalışıyoruz. Ben devlet değilim elimden bunu insanlara hatırlatmaktan başka bir şey gelmez. Bu soruna devlet müdahale etmelidir. Devlet adamları son model, son derece korunaklı arabalarına binip konuşma yaparken sadece 1 dakika kınayarak bu olayı çözemez. Doğu Türkistan konularından öyle bahsediyorlar ki sanki bizle bir alakası yokmuş gibi… “Uygur Türkü’ne yapılan soy kırımdır" deyip geçiyorlar, sadece söylemen yetmiyor. Sen devletsin, sen büyüksün. Diğer yardıma muhtaç insanlara yardım ediyorsan, kendi soyundan olana da yardım edebilirsin. İlk kendi soyuna sonra diğer insanlara yardım edilmedir. Ey Türk susma, insan kardeşi ölürken hiç susar mı?

Ey Kahraman Türk uyan!
Kardeşlerine zulüm ediyorlar uyan
Kardeşlerini başka yerde arama,
Kardeşlerin Doğu Türkmenistan da uyan.

Uyan Türk!
Kardeşlerin seni görsün tan vaktinde
Desinler kardeşlerimiz geldi tam vaktinde
Uyan TÜRK Uyan!
#DoğuTürkistanaElUzat

Kadıköy Protesto

Bu konuda genel bir görüş yapacağım. Bütün ülkelerde de aynı olan bir şey varsa o da devlete karşı gelmek teröristliktir. Ve eğer terörist polise “Katil Polis” diye bağırabiliyorsa o büyük biri demektir. Bazı insanların örnek olarak gösterdiği özgür Amerika’ya eğer bir vatandaş olarak devlete karşı gelirseniz öldürülürsünüz. Yani hükumet kim olursa olsun, o anarşistler yine geri püskürtülecekti. Devletin içinde bozgunculuk çıkmaması için yapılan yapıldı yani anlayacağınız. İç isyanlar devleti böler ve devleti hasta bir devlet haline getirir.

Bu konuda benim düşüncem ise: Bence elinde silah olmayacak ve çevredeki insanlara zarar vermeyecek bir şekilde yürümelerine izin verilmeliydi. Eğer çevreye zarar verecek bir davranışta bulunurlarsa o zaman geri püskürtülmeydi. Ayrıca düşüncelerini insanlara onlara zarar vermeden anlatan insanlar dövülmemelidir, izin verilmelidir. Her zaman hükümet doğruyu söyleyemeye bilir.

Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
Bol bol kitap oku, Ülkene hayırlı ol! (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.)
EleştirmenAdam.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Takip Et

Günün Sözü

Yemek bedenin, açlık ruhun gıdasıdır.

Öne Çıkan Yayın

Ara Veriyorum

Merhaba ben Sinan Acar. Liseden bu sene mezun oldum ve meslek lisesi okuduğum için gerek okul ve gerek staj yaparken üniversite sınavı...

Bu Hafta En Çok Okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Sinan Acar. Blogger tarafından desteklenmektedir.